Sopot Festival '63

III Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot
15-18 sierpnia 1963

15 sierpnia 1963 Eliminacja Polska

16 sierpnia 1963 Dzień międzynarodowy

17 sierpnia 1963 Dzień Polski

18 sierpnia 1963 Piosenka nie zna granic

Andreas Bagya 
Węgry

 
Jerzy Harald 
Polska


Jaakko Borg 
Finlandia


Martin Hattwig
NRD


Jan Brzechwa 
Polska 

Laurier Hebert 

Kanada


Henryk Czyż 
Polska


Mangred Hildenbrandt 
NRD


Paul Van Dessel 
Belgia


Jerzy Jurandot 
Polska


Emile Emery 
Monaco


Hans Kellerman 
Holandia


Pierre Gabaye 
Francja


Wojciech Maklakiewicz 
Polska


Pia Hadjinikos 
Grecja


Kresimir Oblak 
Jugosławia


Shabtai Petrushka 
Izrael


Ludwik Starski 
Polska


Louis Rey 
Szwajcaria
 

Peter Stupel 
Bułgaria 
 

Richard Schmidtberger 
Austria 
 

Władysław Szpilman 
Polska 

Aleksander Sfasman 
ZSRR

Zbigniew Turski 
Polska 

Josef Urban 
CSRS

Szymon Zakrzewski 
Polska

ELIMINACJA POLSKA
15 sierpnia 1963

Artysta, Kraj, Tytuł piosenki, Słowa, Muzyka


Lena Baciarelli (Polska) "Listonosze" A.Markiewicz, J.Gwóźdź 
Katarzyna Bovery (Polska) "Daj mi zachować wspomnienia" H.Klejne, R.Sadowski 
Katarzyna Bovery (Polska) "Dobra jest noc" M.Sart, H.Hubert 
Olgierd Buczek (Polska) "Wieczorna fajka" J.czekala, E.Fiszer 
Ewa Demarczyk (Polska) "Czarne anioły" Z.Konieczny, A.Szmidt 
Ewa Demarczyk (Polska) "Karuzela z Madonnami" Z.Konieczny, M.Białoszewski 
Ewa Demarczyk (Polska) "Pejzaż" Z.Konieczny, W.Dymny 
Fryderyka Elkana (Polska) "Chudy" Jan Z.Loranc, A.Krajewski 
Fryderyka Elkana
 (Polska) "Zwykła rzecz" N.Pilchowska, B.Ostromecki 
Anna German (Polska) "Jeśli chcesz proszę wstąp" L.Kaszycki, T.Sliwiak 
Anna German (Polska) "Tak mi z tym źle" H.Klejne, B.Brok 
Maria Koterbska (Polska) "Odejdź smutku" M.Sart, J.Miller 
Maria Koterbska (Polska) "Rudy rydz" B.Klimczuk, A.Hosper 
Zbigniew Kurtycz (Polska) "Zginęła mi dziewczyna" T.Prejzner, J.Korczakowski 
Dana Lerska (Polska) "Na parę dni na kilka godzin" E. Żuk, M.Gicgier 
Dana Lerska (Polska) "Szedł Atanazy" J.Matuszkiewicz, B.Choiński-J.Gałkowski 
Stanisław Młynarczyk (Polska) "Melodia mojego podwórka" F.Leszczyńska, H.Rostworowski 
Stanisław Młynarczyk (Polska) "Nikt mnie nie czeka" W.Kolankowski, M.Załucki 
Regina Pisarek (Polska) "Nie pamiętam" J.Wasowski, J.Przybora 
Regina Pisarek (Polska) "Noc wie o wszystkim" J.Gert, T.Śliwik 
Danuta Rinn (Polska) "Szesnaście lat" R.Sielicki, M.Łebkowski-S.Werner 
Danuta Rinn (Polska) "W tej piosence nie ma Ciebie"J.Wasowski, B.Brok 
Barbara Rylska (Polska) "Mamo wychodzę za mąż" A.Kurylewicz, A.Osiecka 
Barbar Rylska (Polska) 'Nikt nie był taki jak Ty" S.Rembowski, A.Bianusz 
Irena Santor (Polska) "Jeszcze nie wiem" P.Leśnica, R.Sadowski 
Irena Santor (Polska) "Szum starych drzew" R.Żyliński, K.Winkler 
Zofia Voit (Polska) "Rozpamiętywać nie ma co" A.Markiewicz, H.Kołaczkowska

 

DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY
16 sierpnia 1963

Artysta, Kraj, Tytuł piosenki, Muzyka, Słowa


Will Brandes (NRF) "O Walentino" W.Twardy, Lilibert 
Jose Louis Caballero (Meksyk) "Mi Amor Por Ti" M.Pous, M.Pous 
Bobbi Carol (Anglia) "Tears" R.Maxwell, N.Newell 
Judyta Cerowska (CSRS) "Orion" H.Macourek, J.Fikejzowa 
Edda Christen (Austria) "Die Lichter der wienerstadt" Pelikan, L.Warden 
Jacqueline Danno "Monaco Si tu t'en vas" L.Ferre. L.Ferre, 
Photios Demas (Grecja) "O Xenos" K.Kapnissis, T.Mastorakis 
Isabella Fedeli (Włochy) "Tua" G.Malgoni, B.Falesi 
Jean -Pierre Ferland (Kanada) "Ton Visage" P.Margerie, J.P.Ferland 
Maria Koseva (Bułgaria) "Morskaja dziewuszka warna" D.Bielujew, W.Baszew 
Simone Langlois (Francja) "Toi et ton sourire" J.Dieval, M.Rivegauche 
Ragni Malmsten (Finlandia) "Silveton" L.Martenson, R.Helismaa 
Tamara Miansarowy (ZSRR) "Pust wsiegda budiet sołnce" A.Ostrowski, L.Oszanin 
Ewa Mikesz (Węgry) "Kulonos szerelem" A.Bagya, L.Szenes 
Lulu Porter (USA) "Everything's coming up roses" S.Styne, S. Sodenheim 
Franca di Rienzo (Szwajcaria) "Les gris des faubourgs" T.Adario, J.Charles 
Iliana Rovina (Izrael) "Laila vashan" M.Vilensky, Y.Mochar 
Edwin Rutten (Holandia) "Ik voel vaarmate" S.Branderberg 
Raymonde Serverius (Belgia) "Bluesette" T.Thielmans, R.Verhavert 
Ruxandra Stefanescu (Rumunia) "Pelican" E.Deda, C.Popescu 
Vice Vukov (Jugosławia) "Tvoja slika" A.Vlatkowić, B.Britvić 
Peter Wieland (NRD) "Fern von dir" G.Kneifel, F.Gertz

 

DZIEŃ POLSKI
17 Sierpnia 1963

Artysta, Kraj, Tytuł piosenki, Słowa, Muzyka

Will Brandes (NRF) "Nocne Canto" B.Klimczuk, J.Laskowski 
Jose Louis Caballero (Meksyk) "To nie był sen" B.Klimczuk, J.Bocheński 
Bobbi Carol (Anglia) "Włóczęga" R.Żyliński, J.Miller 
Judyta Cerovska (CSRS) "Spójrz prosto w oczy" W.Pietrowski, K.Winkler 
Edda Christen (Austria) "Wakacje z deszczem" H.Skalska, K.Szemioth 
Jaqueline Danno (Monaco) "Włóczęga" R.Żyliński, J.Miller 
Photios Demas (Grecja) "Tu zaczyna się świat" J.Czekalla, Z.Kaszkur-Z.Zapert 
Izabella Fedeli (Włochy) "Pierwszy siwy włos" H.Jabłoński, K.Winkler 
Maria Coseva (Bułgaria) "Trochę wiosny jesienią" R.Filiński, T.Filińska 
Simone Langlois (Francja) "Ty jeszcze nie wiesz" S.Rembowski, J.Korczakowski 
Ragni Malmsten (Finlandia) "Uciekam przed nocą" H.Skalska, K.Szemioth 
Tamara Minasarowa (ZSRR) "To nie był sen" B.Klimczuk, J.Bocheński 
Ewa Mikesz (Węgry) "Śnieg, śnieg, śnieg" M.Sart, E.Fiszer 
Lulu Porter (USA) "Parasolki, Parasolki" J.Słowikowski, P.Hertel 
Franca Di Rienzo (Szwajcaria) "Parasolki, Parasolki" J.Słowikowski, P.Hertel 
Ilona Rovina (Izrael) "Jak to dziewczyna" S.Rembowski, A.Bianusz 
Edwin Rutten (Holandia) "Do widzenia Teddy" W.Szpilman, B.Choiński-J.Gałkowski 
Raymonde Serverius (Belgia) "Trochę wiosny jesienią" R.Filiński, T.Filińska 
Gerd Soderberg (Szwecja) "Nie chcę być sama" Z.Karasiński, Z.Kaszkur-Z.Zapert 
Ruxandra Stefanescu (Rumunia) "Gdy mi Ciebie zabraknie" J.Abratowski, K.Winkler 
Vice Vukov (Jugosławia) "Bywa tak w pierwszych dniach znajomości" W. Piętowski, A.Tylczyński 
Peter Wieland (NRD) "Niezapomniany walc" Z.Karasiński, A.Tylczyński

 

PIOSENKA NIE ZNA GRANIC
18 sierpnia 1963

Artysta, Kraj, Tytuł piosenki, Muzyka, Słowa

Will Brandes (NRF) "Giovanne, Giovanne" H.Donaggio-Pino, Lilibert 
Jose Louis Caballero (Maksyk) "El verdedero amor" V.Garrido, R.Villabazo 
Bobbi Carol (Anglia) "Someday" J.Hodges, J.Hodges 
Judyta Cerovska (CSRS) "Johny Guitar"  V.Young, L.Peggy 
Edda Christen (Austria) "Bei Mir Bist du Schon" S.Secunda, S.Cahn 
Jaqueline Danno (Monaco) "Chez Lollita" C.Vic, C.Lecluse-M.Senlis 
Photios Demas (Grecja) "Ine is stigmi"  M.Plessas, K.Prentederis 
Izabella Fedeli (Włochy) "Anema E Core" Esposito, Manlio 
Jean - Pierre Ferland (Kanada) "Feuille de gui" J.P.Ferland, P.Brabant 
Maria Koseva (Bułgaria)  "A.Noueo La Redo" M.Chaik 
Simone Langlois (Francja) "Tu te reconnaitras" L.Escudero, L.Escuidero 
Ragni Malmsten (Finlandia) "Till Ett Klokt Hjarta" R.Malmsten, E.Storn 
Tamara Miansarowa (ZSRR) "Aj Luli" L.Liadowa, B.Briański 
Ewa Mikesz (Węgry) "Meg ide oda muz a sziv" A.Dobosz, I.Nagy 
Lulu Porter
 (USA) "Come rain or come shine" H.Arlen, I.Mercer 
Franca di Rienzo (Szwajcaria) "Je T' Attrapera" C.Chevalier 
Iliana Rovina (Izrael) "Lean nodedin haholot" A.Levanon 
Edwin Rutter (Holandia) "What is this thing called love" C.Porter, Harms 
Raymonde Serverius (Belgia)" So in love" C.Porter, E.Verschuren 
Gerd Soderberg (Szwecja) "The calypso cat" C.G.Riedel, T.Gendre 
Ruxandra Stefanescu (Rumunia) "E qui" Curtis, R.Oszkanitzky 
Vice Vukov (Jugosławia) "Adio, Adio" D.Modugno, D.Modugno 
Peter Wieland (NRD) "Chant sans paroles" J.Hermann


NAGRODY - ELIMINACJA POLSKA

Nagrody za dzieło

1
"Nie pamiętam" - Regina Pisarek 
Polska 
J.Wasowski, J.Przybora 


2
" Tak mi źle" - Anna German
Polska 
H.Kleyne, B.Brok 

"Odejdź smutku" - Maria Koterbska 
Polska
M.Sart, J.miller



"Daj mi zachować wspomnienia" -  Katarzyna Bovery 
Polska 
H.Kleyne, R.Sadowski 


NAGRODY - DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY

Nagrody za dzieło


"Pust wsiegda budiet sołnce" -  Tamara Minsarowa 
ZSRR 
A.Ostrowski, L.Oszanin 

"Toi et ton sourire" -  Simone Langloi 
Francja 
J.Dieval, M.Rivegauche



"Bluessette" - Raymonde Serverius
Belgia 
Thodt, Thielmans, R.Verhavert 

"Alila vashan" - Iliana Rovina 
Izrael 
M.Vilensky, Y.Mohar



"Si Tu T'en was" -  Jacqueline Danno 
Monaco 
Leo Ferre


NAGRODY - DZIEŃ POLSKI

Nagrody za dzieło

"Parasolki" -  Lulu Porter 
USA 
J.Słowikowski, P.Hertel, R.Buzek

'Do widzenia Teddy" -  Edwin Rutten 
Holandia 
W.Szpilman, B.Choiński,J.Gałkowski

 

POZOSTAŁE NAGRODY

Nagroda Specjalna:  Ewa Demarczyk 'Czarne Anioły "
Nagroda Publiczności: Lulu Porter "Everything's coming up roses "
Nagroda Publiczności: Edwin Rutten "Do widzenia Teddy "

ZAPOWIADALI 
Irena Dziedzic 
Lucjan Kydryński

GRAŁY ORKIESTRY POLSKIEGO RADIA: 
Mała Symfoniczna pod dyrekcją Stefana Rachonia 
Taneczna pod dyrekcją Edwarda Czernego 
Zespół instrumentalny Piotra Figla 
Zespół jazzowy Zbigniewa Namysłowskiego

ORGANIZATORZY 
Kierownictwo artystyczne - Bronisław Brok, Stanisław Gajdeczka, Jerzy Wasowski 
Realizacja sceniczna - Jerzy Gruza 
Oprawa plastyczna - Lecz Zahorski 
Reżyseria polskich piosenek - Jan Biczycki 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy