Recital fortepianowy Pawła Kowalskiego

13 czerwca 2018, godz. 19.00
Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna


W programie m.in. utwory Fryderyka Chopina, Jana Paderewskiego, Wolfganga Amadeusza Mozarta i Claude’a Debussy’ego. 

Paweł Kowalski to jeden z najbardziej wszechstronnych polskich pianistów. Wykonuje ponad czterdzieści utworów na fortepian i orkiestrę – od Mozarta i Chopina przez Panufnika i Kilara do Góreckiego. Gra również muzykę filmową oraz jazz. Studiował w Kolonii, Warszawie oraz w Vancouver. Występował w 40 krajach na 4 kontynentach, m.in. z orkiestrą Sinfonia Varsovia pod dyrekcja Yehudi Menuhina, z orkiestrami radiowymi w Berlinie, Oslo, Zagrzebiu, Katowicach i Warszawie oraz z orkiestrami filharmonicznymi w wielu krajach europejskich. W swoim dorobku ma płyty z utworami Chopina, Beethovena, Brahmsa, Zarębskiego i Panufnika. Jest jurorem sześciu międzynarodowych konkursów pianistycznych.

W programie recitalu znajdą się m.in. Sonata fortepianowa a-moll KV 310 Wolfganga Amadeusza Mozarta, Wielki Polonez Es-dur op. 22 i Nokturn Fis-dur op. 15 nr 2 Fryderyka Chopina, Menuet G-dur op. 14 Jana Paderewskiego czy Claire de Lune Claude’a Debussy’ego.
Paweł Kowalski będzie nie tylko grał, ale również opowie o twórczości genialnych kompozytorów.
Melomani, którzy śledzili XVII Międzynarodowy Koncert Pianistyczny im. Fryderyka Chopina, pamiętają zapewne niezwykle erudycyjne komentarze artysty w studiu festiwalowym TVP Kultura.

Organizatorem koncertu jest Akademia 30+ w Trójmieście.
Współorganizator: Bałtycka Agencja Artystyczna BART, operator Opery Leśnej w Sopocie.

Osoby zainteresowane wysłuchaniem recitalu (wstęp 30 zł – darowizna za rzecz Instytutu Rozwoju Edukacji), proszone są o kontakt z IRE:
tel. (58) 764-62-10; 601-300-163 lub  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Program recitalu jest dostępny na stronie: www.akademia30plus.pl

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy