Pod Niebem Paryża - Koncert Finałowy 8. NDI Sopot Classic

Edyta Piasecka - sopran
Amelia Maszońska - skrzypce
Wojcich Rajski - dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

11 sierpnia 2018, godz. 20.00
Opera Leśna, Sopot

Już po raz ósmy Dyrektor Artystyczny Wojciech Rajski oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot zapraszają miłośników muzyki najwyższej artystycznej próby do wspólnego przeżywania Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego NDI Sopot Classic. 

Przyświecającą organizatorom ideą jest zainteresowanie wydarzeniem zarówno koneserów muzyki klasycznej, jak i dotarcie do odbiorców wciąż odkrywających fascynujący świat muzyki poważnej. Repertuar festiwalu dobierany jest tak, aby odbiorcy poszukujący różnorodnych stylów muzycznych znaleźli dla siebie atrakcyjne propozycje. W programach koncertowych znajdują się utwory powstające na przestrzeni wielu wieków kultury muzycznej oraz pochodzące z najrozmaitszych stron świata, umożliwiając obcowanie z dźwiękami budującymi tożsamość środowisk, z jakich się wywodzą.

Uroczyste zakończenie festiwalu odbędzie się w sobotę 11 sierpnia w Operze Leśnej w Sopocie. Koncert Finałowy „Pod niebem Paryża” to propozycja kierowana do miłośników repertuaru rodem znad Sekwany. Na deskach sopockiego amfiteatru wystąpi Polska Filharmonia Kameralna Sopot, która pod dyrekcją maestro Wojciecha Rajskiego wykona najpopularniejsze utwory klasyczne oraz rozrywkowe, powszechnie identyfikowane z Francją i artystami francuskimi. Na scenie pojawią się także rozpoznawalni i cenieni soliści: Anna Dereszowska (śpiew), Bernadetta Grabias (mezzosopran), Edyta Piasecka (sopran), Kacper Kuszewski (śpiew), Amelia Maszońska (skrzypce) oraz Lukas Gogol (akordeon).

Bilety w cenie od 15 zł do 80 zł do nabycia:
Kasa Opery Leśnej ul. Moniuszki 12, Sopot 
Punkt Informacji Kulturalny Sopot, Plac Przyjaciół Sopotu

 

 

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy