Zalewski śpiewa Niemena

19 lipca 2018, godzina 20.00
Opera Leśna w Sopocie

Krzysztof Zalewski to obecnie jeden z najmocniejszych rockowych głosów na polskiej scenie muzycznej, utalentowany, pracowity i oddany muzyce. 

Muzyk sesyjny, kompozytor, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista.
Ma na swoim koncie dwie znakomite płyty solowe, ale też kilkunastoletnie doświadczenie zdobyte u boku innych muzyków.

W roku 2017 Krzysztof Zalewski sięgnął do repertuaru ikony polskiej muzyki rozrywkowej, Czesława Niemena. Projekt „Zalewski śpiewa Niemena” powstał w ramach Motywu Niemen ubiegłorocznego festiwalu w Jarocinie i okazał się jego ogromnym sukcesem. Znane piosenki Czesława Niemena zostały zaprezentowane w nowych aranżacjach Jurka Zagórskiego i Krzysztofa Zalewskiego.

Zalewski podszedł do zadania z szacunkiem, ale nie na kolanach. Nie wywrócił utworów do góry nogami, nie wymyślał interpretacji na siłę odmiennych od oryginałów – raczej ujednolicił repertuar pochodzący z różnych okresów twórczych Niemena, po czym włożył w to wszystkie swoje umiejętności i całą energię. Jarocińska publiczność przyjęła koncert entuzjastycznie, więc trzeba było rzecz utrwalić dla potomnych. Powstała aktualna, świeżo brzmiąca płyta, gatunkowo rozpięta pomiędzy hard rockiem a białym soulem, z niezbyt głęboko ukrytymi pokładami słowiańskiej melancholii.

Zalewski w towarzystwie czołówki polskich instrumentalistów stworzył program artystyczny prezentujący w nowej odsłonie najpiękniejsze utwory Niemena takie jak: „Dziwny jest ten świat”, „Jednego serca”, jak i te jeszcze nieodkryte „Doloniedola” czy „Pielgrzym”. W projekcie, Krzysztofa Zalewskiego wokalnie wspierają Natalia i Paulina Przybysz. 

Skład zespołu:
Krzysztof Zalewski – wokal, gitara
Natalia i Paulina Przybysz – chórek
Jurek Zagórski – gitara
Tomasz Duda – saksofon, flet
Jarosław Jóźwik – instrumenty klawiszowe
Pat Stawiński – bas
Kuba Staruszkiewicz - perkusja

Bilety w cenie 40 zł, 60 zł, 80 zł do nabycia w kasie Opery Leśne, Punkcie Informacji Kulturalny Sopot na Placu Przyjaciół Sopotu

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy