Koncert Jubileuszowy - 35 lat Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot

Wolfgang BOETTCHER – wiolonczela
Wojciech Rajski - dyrygent
Polska Filharmonia Kameralna Sopot

15 grudnia 2017, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna

Kończący się rok jest dla Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot rokiem jubileuszowym – instytucja obchodzi 35-lecie istnienia. Już w grudniu odbędzie się Koncert Jubileuszowy, na którym zaprezentowany zostanie rocznicowy program obejmujący dzieła szczególnie bliskie sopockiej filharmonii.

Gościem Koncertu Jubileuszowego będzie wybitny niemiecki wiolonczelista prof. Wolfgang Boettcher, który wystąpi z Orkiestrą pod batutą maestro Wojciecha Rajskiego już 15 grudnia o godz. 18.00 w Sali Koncertowej PFK. Program koncertu nawiązywać będzie do repertuaru prezentowanego podczas pamiętnego pierwszego koncertu sopockich filharmoników w gdyńskim Teatrze Muzycznym 6 czerwca 1982 roku. Wykonanie zostanie m. in. Divertimento na orkiestrę smyczkową Feliksa Janiewicza, utwór który już wtedy “przekonał słuchaczy o walorach zespołu” – jak pisała Wanda Obniska w “Głosie Wybrzeża” o koncercie inauguracyjnym Orkiestry Kameralnej Wojciecha Rajskiego. Poza tym w programie znajdzie się Serenada Piotra Czajkowskiego, która jest jednym z ważniejszych utworów w repertuarze sopockiej filharmonii, a także Koncert wiolonczelowy Camille Saint-Saënsa.

W programie:
Feliks Janiewicz – Divertimento na orkiestrę smyczkową
Camille Saint-Saens – Koncert wiolonczelowy nr 1  op. 33
Piotr Czajkowski – Serenada na orkiestrę smyczkową C – dur op. 48

Biletyu w cenie 30 zł -normalny, 20 zł - ulgowy do nabycia w kasie Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART ul. Kościuszki 61, 81-703 Sopot

 

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy