Kai Stensgaard - koncert

Kai Stensgaard – marimba, aluphon
Piotr Sutt – marimba, instrumenty perkusyjne
Bartłomiej Sutt – wibrafon, instrumenty perkusyjne
Karolina Sutt – skrzypce
Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales

Gorące rytmy w środku zimy

14 grudnia o godz. 18.00 w Sali Koncertowej PFK Sopot w Operze Leśnej wystąpi wirtuoz instrumentów perkusyjnych Kai Stensgaard. Duńskiemu artyście towarzyszyć będą m.in. prof. Piotr Sutt i Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales.

W programie koncertu znajdą się utwory Jana Sebastiana Bacha, Astora Piazzolli, Fritza Kreislera, Neya Rosauro, Jana Freichera i Kaia Stensgaarda.

W czasie koncertu usłyszymy również jeden z najnowszych instrumentów perkusyjnych, aluphon, którego konstruktorem i jedynym producentem jest duński artysta. Instrument powstał zaledwie kilka lat temu, a już wszedł do kanonu instrumentarium perkusyjnego i zyskał obszerną literaturę koncertową, napisaną przez znanych kompozytorów.

Oprócz wielu instrumentów z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki, klasycznej marimby i jazzowego wibrafonu zaprezentują się także szlachetne skrzypce, nie tylko solo, ale i w połączeniu ze światem perkusji. Tango i samba to tylko początek listy gorących rytmów, które zabrzmią w niezwykłej harmonii z najpiękniejszymi melodiami. Utwory poprzeplatane będą opowieściami prof. Piotra Sutta o świecie instrumentów smyczkowych i perkusyjnych, które stanowią największą grupę instrumentów muzycznych.

Wykonawcy:

Kai Stensgaard – marimba, aluphon

Piotr Sutt – marimba, instrumenty perkusyjne

Bartłomiej Sutt – wibrafon, instrumenty perkusyjne

Karolina Sutt – skrzypce

Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesses Musicales

Kai Stensgaard – muzyk, wirtuoz instrumentów perkusyjnych, kompozytor utworów na marimbę (m.in. Concierto Mexicano wymagającego gry sześcioma młoteczkami), juror międzynarodowych konkursów muzycznych. Jego utwory grane są na całym świecie, sam też również sporo koncertuje (m.in. w Europie, USA, Japonii, Argentynie i Meksyku).

Prof. Piotr Sutt – solista perkusista, kameralista, dyrygent, promotor sztuki perkusyjnej, kierownik Katedry Perkusji Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi, wieloletni pierwszy perkusista Polskiej Filharmonii Kameralnej; pomysłodawca i dyrygent Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej działającej przy Fundacji Iskierka wspierającej dzieci z chorobą nowotworową. Twórca innowacyjnych warsztatów z zakresu kreatywności, autoprezentacji i zarządzania.

Organizator: Akademia 30+ w Trójmieście

Współorganizator: Bałtycka Agencja Artystyczna BART, operator Opery Leśnej w Sopocie

Patronat medialny: trójmiasto.pl

Wstęp: 30 zł (darowizna na rzecz Instytutu Rozwoju Edukacji)

Kontakt: 58 764 62 10, 601 300 163

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.akademia30plus.pl

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy