„Filharmonia kobiet”

Mateusz Kubański – obój
Joachim Oller – skrzypce
POLSKA FILHARMONIA KAMERALNA SOPOT
Paulina Dołęgowska – dyrygent
Izabela Burda – dyrygent

6 maja 2017, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK Sopot 

Maj to miesiąc, w którym wiosna wybucha z całą swoją mocą. Wraz z nią nabywamy nowej energii i sił do działania. Szczególnie kobiety rozkwitają, czarując swym blaskiem i pięknem.
W związku z tym, Polska Filharmonia Kameralna Sopot ma dla Państwa majową propozycję koncertową.

6 maja o godzinie 18.00 sopockich filharmoników poprowadzą dyrygentki młodego pokolenia: Paulina Dołęgowska oraz Izabela Burda. Towarzyszyć im będą soliści: Mateusz Kubański – obój i Joachim Oller – skrzypce. Program koncertu został skomponowany tak aby wprowadzić słuchaczy w wiosenny nastrój. Muzyka, która wypełni tego wieczoru salę koncertową PFK pełna będzie majowego ciepła. Stanie się tak nie tylko za sprawą doboru repertuaru, ale także za sprawą dyrygentek. Zawód ten – chociaż w większości wykonywany przez mężczyzn urzeka także płeć piękną. Filharmonia kobiet zatem to miejsce i czas właśnie dla nich – kobiet, które podzielą się z Państwem swoim talentem i umiejętnościami. Paulina Dołęgowska urodziła się w 1991 roku, w Toruniu. W roku 1995 rozpoczęła naukę gry na skrzypcach, a w wieku 14 lat jako drugi instrument pojawił się obój.

W 2010 roku rozpoczęła studia na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, w klasie oboju Profesora Józefa Raatza. W roku 2014 ukończyła Akademię Muzyczną z wyróżnieniem i podjęła studia licencjackie na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki, o specjalności Dyrygentura Symfoniczno-Operowa w klasie Profesora Wojciecha Rajskiego. Aktualnie łączy obie pasje oraz pracuje jako oboistka Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Jako druga orkiestrę poprowadzi Izabela Burda urodzona w 1992 roku, w Białej Podlaskiej. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 10 lat, w rodzinnym mieście. Od roku 2013 studiuje dyrygenturę symfoniczno-operową pod kierunkiem prof. Zygmunta Rycherta. Swoje umiejętności dyrygenckie miała okazję doskonalić na warsztatach
z José Maria Florêncio oraz Georgem Tchitchinadze.

Program:
Tadeusz Zygfryd Kassern – Concertino na obój i orkiestrę smyczkową 
Benjamin Britten – Simple Symphony op. 4 / 18’  
Aleksander Tansman – Wariacje na temat Girolamo Frescobaldiego 
Jan Sebastian Bach – Koncert skrzypcowy E-dur nr 2 BWV 1042

Prowadzenie koncertu: Krzysztof Dąbrowski 

Bilety: N 20 ZŁ / U 10 ZŁ do nabycia:
• w Informacji Turystycznej Sopot (Plac Zdrojowy 2, kasa czynna codziennie w godzinach 10:00-18:00);
• w systemie EKOBILET   

 

 

 

 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy