Sopot Festival '92

XXIX SOPOT FESTIVAL
SOPOT 27 - 30 sierpnia 1992


27 sierpnia 1992 Konkurs Grand Prix - program na Molo

28 sierpnia 1992 Prezentacje Bursztynowe Laury

29 sierpnia 1992 Bursztynowa Gala – laureaci

30 sierpnia 1992 Koncert Laureatów


UCZESTNICY KONKURSU O GRAND PRIX - Molo

27 sierpnia

Małgorzata Panecka (Polska)
Robert Page (Niemcy)
Aces of Paradise (Litwa)
Raz Dwa Trzy (Polska)
Jolanta Lis (Polska)
Akroon (Polska)
Ewa Golianek (Polska)
Dżowani (Rosja)
Graffiti (Polska)
Aleksander Bondar i Staryj Primus (Rosja)
Kabaret OTTO (Polska)
Open Daily (Polska)
Apollo (Polska)
Marco Pascoli (Włochy)
Aleksander Nazarow (Rosja)
Walentin Smirnow (Rosja)
I Grupa Wiersija (Rosja)
Z. Gniewaszewski (Polska)
Red Wine (Polska)
Jorge Ortega (Peru)
Collage (Polska)
Chłopcy z Placu Broni (Polska)
Andriej Chlestow (Białoruś)
Living for Music (Polska)


KONKURS O GRAND PRIX cześć II

Murphy Law (W.Brytania)
Minaton (Niemcy)
Giorgio Faelli (Francja)
Jola Jaszkowska (Polska)
Money Factor (CSRR)
Thomas Lang (W.Brytania)
Universe (Polska)
Shane (Szwecja)
Mona Lisa (Polska)
The Keating Brothers (W.Brytania)
Virginia Creeps (Niemcy)
Marc Andrews (Austria)
Ivelina Balcheva (Bułgaria)
Sir Magic (Polska)
Vilperi Heirs (Finlandia)
Billy Page (W.Brytania)
Olga Rajecka (Łotwa)
Jimmy von Posen (Niemcy)
Double Swing (Polska)
Ercument Vural&Melis Gokmen (Turcja)
Philipe Laumont (Belgia)
Beata Molak (Polska)



POZA KONKURSEM WYSTĄPILI

Kim WIlde
Katia Yakowliewa
Bobby Kimbell
Marillion
Sonia
Askin Nur Yengi



NOMINOWANI DO NAGRÓD:

BURSZTYNOWY SŁOWIK - BURSZTYNOWE LAURY
WOKALISTKA:
Edyta Bartosiewicz
Kora
Maryla Rodowicz


WOKALISTA:
Ryszard Rynkowski
Stanisław Sojka
Marek Sosnicki


ZESPÓŁ ROKU:
Dżem
Maanam
Tamerlane
Wilki


NADZIEJA ROKU:
Edyta Bartosiewicz
Renata Przemyk
Wilki


CAŁOKSZTAŁT PRACY ESTRADOWEJ:
Tadeusz Nalepa
Czesław Niemen
Maryla Rodowicz


MANAGER ROKU:
Wojciech Korzeniewski
Andrzej Marzec
Kamil Sipowicz


BURSZTYNOWY EKRAN

VIDEO CLIP:
 
Nazar "Memory of You"
No Limits "Stay On The River Bank"
Tamerlane "I'm a liar"


PROGRAM TELEWIZYJNY:
Non Stop Color
Róbta co chceta
60/90


PREZENTER TV:
Wojciech Mann
Jerzy Owsiak
Bartek Witucki


BURSZTYNOWA PŁYTA
CD

Kazik "Spalam się"
Stanisław Sojka "Acoustic"
Tamerlane " 14 th Century Soul"
LP
Kazik "Spalam się"
Stanisław Sojka "Acoustic"
Wilki "Wilki"


BURSZTYNOWY MIKROFON
Audycja radiowa
Brum
Lista przebojów Pr III
Radio Mann
Prezenter radiowy
Wojciech Mann
Marek Niedźwiecki
Jerzy Owsiak


BURSZTYNOWE LAURY
Stanisław Sojka
Maryla Rodowicz
Dżem
Maanmam
Jerzy Owsiak
Marek Niedźwiecki
Edyta Bartosiewicz
Renata Przemyk
Wilki
Tadeusz Nalepa
Czesław Niemen
Brum

GRAND PRIX

Marc Andrews Austria
Ercument Vural & Melis Gokmen Turcja
Phillipe Lamont Belgia

POZOSTAŁE NAGRODY

Nagroda specjalna
Renata Przemyk - Polska


Nagroda za videoklip
No Limits

Bursztynowa Płyta
Kazik - Polska


Nagroda firmy "Chio"
Olga Rajecka - Łotwa
 

Nagroda "Harlequin"
Universe -Polska


Nagroda publiczności
Marco Pascoli - Włochy


Nagroda dyrektora festiwalu
Dźowani - Rosja


Wyróżnienie
Wojciech Loda - Polska
 
 



ZAPOWIADALI
koncert na Molo - Jan Jankowski, Mirosław Baka
Simone Angel (MTV)
Marek Niedźwiecki

ORGANIZATORZY

MOLO
Kąpielisko Morskie Sopot i Wojciech Korzeniewski
Producent - Joanna Snochowska
Reżyseria - Maciej Żak
Scenografia - Maciej Szemelowski
Dyrektor organizacyjny - Anna Olechnowicz


OPERA LEŚNA
Bałtycka Agencja Artystyczna BART
Reżyseria - Krzysztof Jaślar
Scenografia - Marek Grabowski
Produkcja - Katarzyna Kanclerz, Andrzej Kowalik, Marek Niedźwiecki, Andrzej Marzec

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy