Sopot Festival '86

XXIII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI
SOPOT 20-23 sierpnia 1986

20 sierpnia 1986 Konkurs o Grand Prix

21 sierpnia 1986 c.d. konkursu o Grand Prix

22 sierpnia 1986 Dzień Polski - Konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika

23 sierpnia 1986 Koncert Laureatów
 

JURY DZIEŃ POLSKI

Marek Gaszyński
Marian Zacharewicz
Andrzej Korzyński
Alina Zeydler-Zborowska
Lech Nowicki - Przewodniczący
Janusz Sławiński
Jacek Sylwin
Franciszek Walicki
Roman Waschko


JURY MIĘDZYNARODOWE

Frantisek Hrabal
Lennert Sjöholm
Bert Karlsson
Roman Waschko - Przewodniczący
Lutz Kirchewitz
Yarii Hidesada
Eduard Kolmanowski
Andrzej Korzyński
Claudio Natilli
Peter Schimmelpfenig
 

UCZESTNICY KONKURSU O GRAND PRIX 
20 sierpnia 1986


Hanne Boel /Dania
“One more inute”
“Someone like you”
L.Muhl
F Evert, L.Vesterholt

Dan Tillberg /Szwecja
“Holiday on the moon”
“Love is love”
R.Bolland
D.Tillberg, S.Persson

Jitka Zelenkova /CSRS
“Mame si co rict”
“Drahny vanku muj”
J.Zmoźek, B.Janićek
J.Zmoźek, B.Janićek

Miklos Varga /Węgry
“Europe”
“Tanc az utolso moziel###adas utan”
M.Varga, I.Ambroży
A.Feher, J.Markus

The Monries /Finlandia
“Jeanette”
“Cheerio”
E.Rolles, J.Fosheim, L.Kilevold
E.Rolles, L.Fosheim

Kristina Dimitrova /Bułgaria
“Just for a while”
“Wcziera, dnies i utrie”
G.Vanelli, M.White
M.Ganeva, I.Tenew

Alan Roy Scott /USA
“Thrill of the chase”
“Half a world away”
A.Roy Scott, R.Freeland
A.Roy Scott, H.Payne

Stern Meissen /NRD
“Eine nacht”
“Wir sind die sonne”
R.Schmidt
T.Kurzhals, R.Schmidt

Anabel Lopez /Kuba
“Come se ama una verdad”
“Este canto de amor”
S.Rodriguez
J.A.Leiva

Robbie Krupski /Australia
“Jak długo muszę czekać”
“Sleeping beauty”
R.Krupski, A.Krupski
Ch.Pelser

Danuta Błażejczyk /Polska
“Serce nie jest wyspą samotną”
“Taki cud i miód”
W.Korcz, W.Młynarski
W.Korcz, W.Młynarski


KONKURS O GRAND PRIX, D.C.
21 sierpnia 1986

Pernila Walhgren /Norwegia
“Don't stop my lovig”
“Touch and go”
Ch.Sandeli, T.Ekman, E.Ingrosso
J.Curiale

Mara Getz /USA
“Hero of my heart”
“Jericho”
A.Roy Scott, M.Jay
A.Roy Scott, S.Pomerantz

Francie Conway /Irlandia
“Spanish nights”

“To the edge of time”
F.Conway
F.Conway

Irina Otiewa /ZSRR
“Opowieść o nas”
“Matczyne ręce”
E.Artemjew, N.Zinowjew
J.Kraszewskij, B.Barkas

Milk & Coffee /Włochy
“Arrivederci amore mio”
“Cantero”
C.Natili, M.Ramoino
S.Subelli, G.Nisi

Shigeru Matsuzaki /Japonia
“Oreno - aishikata”
“I can't give you anything but love”
K.Makaino,R.Nakanishi
Mc.Hugh, Mills

Beata Kozidrak /Polska
“Dwa serca, dwa smutki”
A.Pietras, B.Kozidrak


KONKURS O NAGRODĘ BURSZTYNOWEGO SŁOWIKA
22 sierpnia 1986


Stern Meissen /NRD “Süssen leben” S.Łosowski, M.Dutkiewicz
Robbie Krupski /Australia “How can I let you go” A.Adamiak, J.Kondratowicz,
Anabel Lopez /Kuba “Juega comnigo” S.Krajewski, J.Cygan
Francie Conway /Irlandia “Two hearts, two sorrows” J. i B.Kozidrak
The Monroes /Finlandia “Carry you away” A.Maliszewski, A.Tara
Alan Roy Scott /USA “Forever eyes” W.Jagielski
Hanne Boel /Dania “Music is messae” J.Mikułka, W.Młynarski
Kristina Dimitrova /Bułgaria “I'm gonna miss you” S.Krajewski, M.Czapińska
Vicki Benckert /Szwecja “Nie płacz Ewka” Z.Hołdys, B.Olewicz
Irina Otiewa /ZSRR “Dziwny jest ten świat” Cz.Niemen
Pernilla Walhgren /Norwegia “Znajdę Cię” A.Rybiński, M.Wojtaszewska
Miklos Varga /Węgry “Let my heart sing you a lullby” J.Koman, M.Dutkiewicz
Mara Getz /USA “Morning tears” Zb.Jaremko, W.Młynarski
Dan Tillberg /Szwecja “Eyses cold as ice” R.Knial, Sławko
Jitka Zelenkova /CSRS “Jaka róża taki cierń” W.Korcz, J.Cygan
Shigeru Matsuzaki /Japonia “Aishi tsuzukeru” P.Figiel, A.Zaorski
Milk & Coffee /Włochy “Chałupy welcome to” R.Poznakowski, G.Orlińska


POZA KONKURSEM WYSTĄPILI

Karel Gott /CSRS
Bonnie Tyler /W.Brytania
Bad Boys Blue /RFN
Edyta Geppert /Polska
Herrey's /Szwecja
Michał Bajor /Polska

NAGRODA GRAND PRIX SOPOT'86

Mary Getz /USA Hero of my heart A.Roy Scott, M.Jay
The Monroes /Finlandia Cheerio E.Rolles, L.Fosheim
Miklos Varga /Węgry Europe M.Varga, I.Ambroży


NAGRODA BURSZTYNOWEGO SŁOWIKA


Vicki Benckert /Szwecja Nie płacz Ewka Zb.Hołdys, B.Olewicz
Shiegeru Matsuzaki /Japonia Z tobą bez Ciebie P.Figiel, A.Zaorski
Robbie Krupski /Australia Zaopiekuj się mną A.Adamiak, J.Kondratowicz


NAGRODY SPECJALNE


Nagroda firmy Curtis International - Beata Kozidrak Diament i sól muz.A.Pietras,sł.B.Kozidrak Polska
Wyróżnienie - Robbie Krupski Sleeping beauty muz. i sł.Chris Pelser Australia
Wyróżnienie - Shigeru Matsuzaki Oreno aishikata muz.K.Makaino,sł.R.Nakanishi Japonia
Wyróżnienie - Irina Otiewa ZSRR
Wyróżnienie - Miklos Varga Węgry
Nagroda ZAKR "Kryształowy Kamerton" Anders Engberg 
 

ZAPOWIADALI
Tomasz Raczek
Grażyna Torbicka
Marek Niedźwiecki
M.Jefremienko
Bogumiła Wader

GRAŁY
Orkiestra Alex Band pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego

OPRAWA ARTYSTYCZNA
kierownictwo muzyczne - Aleksdander Maliszewski
reżyseria - Jerzy Gruza
scenografia - Teresa Zygadlewicz, Jerzy Boduch


Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy