Sopot Festival '85

XXII MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL PIOSENKI
SOPOT 21-24 sierpnia 1985

21 sierpnia 1985 Konkurs o Grand Prix

22 sierpnia 1985 c.d. konkursu o Grand Prix

23 sierpnia 1985 Dzień Polski - Konkurs o nagrodę Bursztynowego Słowika

24 sierpnia 1985 Koncert Laureatów
 


Roman Waschko
Polska

Aneiro Tano
Kuba

Marat Każłajew
ZSRR

Robert Cefai
Malta

Zsolt Pentz
Węgry

Kiri Avmarow
Bułgaria

Lutz Kirchenwitz
NRD

Stefan Ladzizinski
CSRR

Walter Kahl
RFN

Fu-Gengchen
Chiny

Jos Kloek
Belgia

Nigel Wright

W.Brytania

Wojciech Trzciński
Polska

Raimo Henriksson
Finlandia
 


UCZESTNICY KONKURSU O GRAND PRIX
21 sierpnia 1985

Marcelina Włochy
Jeg Sziw
Te vagy sztar
F.Leron, Demjen

P.Kaszas, Marcelina
Mayumi Ichihara Japonia

Dancing all night

Cho no ame
Y.Monta

K.Makaimo,R.Nakonisi
Claire Hamill W.Brytania

The moon is powerfull lower

24 hours from Tulusa
C.Hamill

B.Bacharac, H.David
Xiomara Laugart Kuba

No soy lo que sonasta

Comouna campana
D.Poveda

D.Poveda

Katrin Lindner NRD

Komm

Alles was flugel hat, fliegt
S.Schubert, G.Steinecker

S.Schubert, G.Steinecker
Diana Gillespie Austria

It belongs to me

Implosion explosion
D.Gillespie

D.Gillespie
Hans Vermuelen Holandia

I only know my name

The eyes of Jenny
H.Vermuelen

H.Vermuelen
Karol Konarik CSRS

Auto a my

My son
K.Konarik,L.Zeman

K.Konarik
Katia Surzikowa ZSRR

Radujsia

Kukła
R.Pauls, I.Reznik

V.Sainskij, A.Żigorev
Kaija Koo Finlandia

You breake my heart

Wake me up before you go-go
E.Kaartamo, E.Kettunen

George Michael
Ice Band Szwecja

How don't you know

Let your heart out tonight
J.Grunwald

P.Olsson, J.Grunwald
Paul Monte Szwajcaria

Hand in hand

Give the world a little chance
G.Braukmann, S.Wilson

P.Abela, G.Loose
Anna Jurksztowicz Polska

Diamentowy kolczyk

To obojetność
K.Dębski, J.Cygan

K.Dębski, J.Cygan
Lombard Polska

Mam dość

Stan gotowości
G.Stróżniak, M.Ostrowska

G.Stróżniak, J.Skubikowski
Bayzo Malta

Muziko, muziko

Ibissim sliem
P.Abela, A.Sant

P.Abela, A.Sammut

Marcela Kralova CSRS

Dej nam żit

Kridla stesti
J.Spidra, Z.Borowec

D.Hadl, V.Cor
Jacqui Irlandia

Dublinin the rare old times

Living in that troubled times
P.St.John

P.Donnelly
Cornelia Pop Rumunia Planets G.Gedrgescu, N.Dimitru
Dorota RFN

Przed bramą czarów

Fairytale
D.Deutscher, C.Evans

D.W.Tchórz, W,Jettford
Coincidence Belgia

Battleground

Put another nickle in
L.Smets, P.Francis

L.Smets, P.FGrancis
Domino Bułgaria Oh when the saints go marching in Maja Lubow S.Dinitrow,M.Belczew
 

UCZESTNICY KONKURSU DNIA POLSKIEGO

Marcela /CSRS “Remedium” S.Krajewski,M.Czaplińska
Kralova Bayzo /Malta “Light up my end less night” J.Kukulski, J. Cygan
Iron Horse /USA “Muzyka twoje imię ma” J.Kukulski, A.Kuryło
Coincidence /Belgia “Wielki mały człowiek” J.Kruk, A.Migielnicki
Herrey's /Szwecja “Uczymy się żyć” W.Trzciński, J.Cygan
Cornelia Pop /Rumunia “Jak się masz kochanie” Z.Nowak, M.Mikulin
Domino /Bułgaria “Dziwny jest ten świat” Czesław Niemen
Jacqui /Irlandia “Blue box” A.Maliszewski, J.Kondratowicz
Lombard /Polska
Shirley Bassey Paul Monte /Szwajcaria “Hi-Fi” W.Trzciński, A.Sobczak
Ice Band /Szwecja “Zabiorę Cię Magdaleno” R.Rynkowski, M.Wojtaszewska
Katrin Lindner /NRD “Gołębi song” S.Krajewski, J.Cygan
Kaija Koo /Finlandia “Mniej niż zero” J.Borysewicz, A.Mogieelnicki
Katia Surżikowa /ZSRR “Papierowy men” J.Jeżowska, J.Cygan
Hans Vermuelen /Holandia “Po drodze do Fontainebleau” Z.Górny, J.Kondratowicz
Karol Konarik /CSRS “Noc” R.Sygitowicz, K.Zuchora
Claira Hamil /W.Brytania “Muzyka twoje imię ma” J.Kukulski, J.Kuryło
Xiomara Laugart /Kuba “Wielki mały człowiek” J.Kruk, A.Mogielnicki
Dorota /RFN “Po drodze do Fontainebleau” Z.Górny, J.Kondratowicz
Marcelina /Węgry “Muzyka twoje imię ma” J.Kukulski, J.Kuryło
Dana Giillespie /Austria “Beatelmania story” J.Kukulski, J.Kondratowicz
Mayumi Ichihara /Japonia “Deszczowy wielbiciel” S.Krajewski, J.Cygan

 

POZA KONKURSEM WYSTĄPILI

Krystyna Giżowska Polska Classic
Nouveaux&Sal Solo W.Brytania
Babysocks Norwegia
Shirley Bassey W.Brytania
Anne Veski ZSRR
Lady Pank Polska
Miroslav Zbirk CSRS
Donato Poved Kuba
Vokalis NRD
Secret Service Szwecja

 


NAGRODA GRAND PRIX SOPOT'85

Summer Party Herrey's /Szwecja Lasse Holm, Herrey's, I.Forsman
„I only know my name”

Hans Vermuelen /Holandia
Hans Vermuelen
„Put another nickle in”

Coincidence /Belgia
Luc Smets, Phil Francis

„Kukła”
Katia Surżikowa /ZSRR
Vladimir Sainskij, Aleksander Żigorew


Ponadto jury przyznało dwa równorzędne wyróżnienia
„No soy lo que sonaste” Xiomara Laugart /Kuba /Donato Poveda

„Diamentowy kolczyk” Anna Jurksztowicz /Polska /K.Dębski, J.Cygan

NAGRODA BURSZTYNOWEGO SŁOWIKA

Marcela Kralova /CSRS „Softy you love me”

Kaija Koo /Finlandia „Less than zero”

Domino /Bułgaria „This beautiful word”

Nagroda Kryształowego Kamertonu za najlepszą aranżację piosenki polskiej
Krasimir Giułmezow /Bułgaria „Dziwny jest ten świat”



ZAPOWIADALI
Bogumiła Wander
Krzysztof Materna
Marek Niedźwiecki

GRAŁY
Orkiestra Alex Band pod dyrekcją Aleksandra Maliszewskiego
Grupa Wokalna "Vocalis"z NRD

OPRAWA ARTYSTYCZNA
kierownictwo muzyczne - Aleksdander Maliszewski
reżyseria - Jerzy Gruza
realizacja TV - Marian Ligęza, Krzysztof Buchowicz
scenografia - Teresa Zygadlewicz, Jerzy Boduch

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy