Sopot Festival '80

IV FESTIWAL INTERWIZJI SOPOT
20-23 sierpnia 1980

20 sierpnia 1980
I część Konkursu Organizacji Telewizyjnych
II część Konkursu Wytwórni Fonograficznych

21 sierpnia 1980
I część -c.d. Konkursu Organizacji Telewizyjnych
II część - c.d. Konkursu Wytwórni Fonograficznych

22 sierpnia 1980
I część - c.d. Konkursu Organizacji Telewizyjnych
II część - c.d. Konkursu Wytwórni Fonograficznych

23 sierpnia 1980
Koncert Laureatów


JURY KONKURSU ORGANIZACJI TELEWIZYJNYCH

Ivan Kolev
Bułgaria

Jerzy Gruza
Polska

Ivan Stedry
Czechosłowacja

Zbigniew Napierała
Polska

Jarmo Porola
Finlandia

Barbara Pietkiewicz
Polska

Alberto Vera
Kuba

Dymitru Morosanu
Rumunia

Manfred Nitschke
NRD

Peter Modas
Węgry

N.A.Filatova
ZSRR


JURY KONKURSU WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH

Renny Ray
Belgia

Henryk Debich
Polska

Ivan Zafirow
Bułgaria

Dariusz Retelski
Polska

Takis Cambas
Grecja

Marian Zacharewicz
Polska

Luis de los Rios
Hiszpania

Paul Davis
W.Brytania

Harry de Groot
Holandia

Zsotan Pentz
Węgry

Miguel Peterson
Kuba

Aleksander Griva
ZSRR

Andrzej Ciechowicz
Polska


UCZESTNICY KONKURSU ORGANIZACJI TELEWIZYJNYCH
20 sierpnia 1980

Marika Gombitowa CSRS Declaration Lehotsky, Peteraj
I want to share with you P.Hammel, K.Peteraj
Gloria Hiszpania Si no estas aqui G.De La Puerta
Que mas me da G.De La Puerta
Alicja Majewska Polska Ballada o drodze W.Korcz, J.Zalewski
Jeszcze się tam żagiel bieli W.Korcz, W.Młynarski
Nikolai Gnatiuk ZSRR Na wtrach osennih A.Jurbin, A.Monastyrew
Taniec na Barabanie R.Pauls, A.Woznesenski
Marion Finlandia Riviera J.Koivisto, J.Remboke
Where is The love E.Koivumies, A.David
 

UCZESTNICY KONKURSU ORGANIZACJI TELEWIZYJNYCH
21 sierpnia 1980


Vasil Naidenov Bułgaria Neca Falk Jugosławia
Corina Chiriac Rumunia Nikolai Gnatiuk ZSRR
Marika Gombitova CSRS Alicja Majewska Polska
Marion Finlandia Nadieżda Czepraga ZSRR
Gloria Hiszpania


KONKURS ORGANIZACJI TELEWIZYJNYCH
22 sierpnia 1980

Markerink Naidenov Holandia Iko M.Markerink
Come closer M.Markerink
Osvlado Rodriguez Kuba Sin Jamas O.Rodriguez
La vida siempre es mucho mas V.Rojas, A.Vera
Regards Szwajcaria L'indien R.Kocher, D.Golaz
La maison vide S.Grange
Klari Katona Węgry Tiz percet az evekbol D.Ferenc
No sirj D.Ferenc
Ute Freudenberg NRD Jugendliebe B.Hennig, B.Lasch
Wieweit ist esbis and ende dieser welt U.Freudenberg, B.Lasch


KONKURS WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH
20 sierpnia 1980


You & I /Islandia /Steinar HF
„Dance, dance, dance”
„Był ktoś, ktoś zwyczajnie sam”
G.Pordarson, T.Herman
W.Trzciński, J.Kondratowicz

Tzvetan Pankow /Bułgaria /Balkanton
„I wsie taka”
„Pamiętam nas”
Z.Gieorgiew, P.Parvanov
U.Sipińska,A.Kuryłło

Jigasw /W.Brytania /Splash Records
“Sky high”
“Każdy as bierze raz”
C.Scott, D.Dyer
W.Karolak,M.Czubaszek

Jessika /Grecja /Emial Record
„Zwykły list chodź wiersz”
„Ela tora pou den thes”
K.Kwiatkowska-Marczyk
R.Smith Iliopoulos

Holger Biege /NRD /Amiga
„Sagte mal ein dichter“
„Nie szkoda róż“
H.Biege, F.Gertz

E.Zechemter, F.Fertz Dimpol /Hiszpania
„Quiero gritar que te quiero“
„Pamiętam ciebie z tamtych lat”
I.Pardo
W.Trzciński, K.Krawczyk


KONKURS WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH
22 sierpnia 1980


Jimmy Lawton Holandia /Polydor
„It's fouy in the morning”
„The singer”
J.Chestnut, J.Hnatowicz
J.Sikorowski

Jokho Maeno Japonia /Nippon-Columbia
„Specjalna okazja”
„You are love”
K.Prońko, A.Mogielnicki
T.Macero, R.Nabanushi

Jean Francois Doll Francja /Plateform 2000
“Train de nuit”
„A gdyby tak sobie przypomnieć”
H.Brotter, J.F.Doll
R.Rynkowski, T.Rayer

Izabela Trojanowska Polska /Tonpress
„Tyle samo kłamstw ile prawd”
„Tydzień łez”
R.Lipko, A.Mogielnicki
R.Lipko, A.Mogielnicki


UCZESTNICY KONKURSU WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH
21 sierpnia 1980

Holger Biege NRD Amiga
Maria Luisa Rabago Kuba Areito
Andy Adams W.Brytania DJM Records
Moto Rock Węgry Hungarton
Mirdza Zivere & Stasa Namina ZSRR Melodia
Paulo de Carvalho Portugalia Polygram
Vox Polska Wifon

POZA KONKURSEM WYSTĄPILI
Gloria Gaynor USA
Petula Clark Wielka Brytania
Art Sullivan Belgia
Dwa Plus Jeden Polska
Czesław Niemen Polska
Andrzej Rosiewicz Polska


NAGRODY KONKURSU INTERWIZJI

Marion /Finlandia „Gdzie jest miłość”
Marika Gombitova, Nikolai Gnatiuk /CSRS, ZSRR /Deklaracja „Taniec na bębnie”
Gloria /Hiszpania „Co mnie to obchodzi”
Corina Chiriac /Rumunia „Czasami jesteśmy dziećmi”


NAGRODY KONKURSU WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH

VOX /Polska /Vifon
„Bananowy song”
„In the mood”
R.Rynkowski, T.Rajer
G.Miller, A.Razaf

Jigsaw /W.Brytania /Splash Records
“Sky high”
„Każdy as bierze raz”
C.Scott, D.Dyer
W.Karolak, M.Czubaszek

Izabela Trojanowska /Polska /Tonpress
„Tyle samo prawd ile kłamstw”
„Tydzień łez”
R.Lipko, A.Mogielnicki
R.Lipko, A.Mogielnicki

Jessika /Grecja /Emial Records
„Przestań mówić że nie chcesz”
R.Smith, S.Williamson
I.Iliopulos


NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji
Klari Katona (Węgry)
Osvaldo Rodriguez (Kuba)
Nagroda publiczności VOX (Polska)
Nagroda dziennikarzy nie przyznano
 

ZAPOWIADALI
Irena Dziedzic
Jacek Bromski

GRAŁY
Orkiestra Rozrywkowa PR i TV w Poznaniu
Orkiestra Czechosłowackiej Telewizji w Pradze pod dyrekcją Vaclava Zahradnika
Grupa Sebastian
Zespół Wokalny PR i TV pod kierownictwem Pawła Rozmusa
Zespół wokalny pod kierownictwem Ludomira Panka

OPRAWA ARTYSTYCZNA
reżyseria i inscenizacja całości - Jerzy Gruza
kierownictwo muzyczne - Janusz Hojan
dyrygent - Zbigniew Górny
dyrygent CSRS - Vaclav Zahradnik
scenografia - Jerzy Boduch, Teresa Zygadlewicz


Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy