Sopot Festival '79

III FESTIWAL INTERWIZJI SOPOT
22-25 sierpnia 1979


22 sierpnia 1979
I część Konkursu Organizacji Telewizyjnych
II część Konkursu Wytwórni Fonograficznych

23 sierpnia 1979
I część -c.d. Konkursu Organizacji Telewizyjnych
II część - c.d. Konkursu Wytwórni Fonograficznych

24 sierpnia 1979
I część - c.d. Konkursu Organizacji Telewizyjnych
II część - c.d. Konkursu Wytwórni Fonograficznych

25 sierpnia 1979
Koncert Laureatów


JURY KONKURSU ORGANIZACJI TELEWIZYJNYCH

Atanas Kosev
Bułgaria

Zbigniew Napierała
Polska

Igor Wasserberger
Czechosłowacja

Barbara Pietkiewicz
Polska

Jarmo Porola
Finlandia

Titus Muntenau
Rumunia

Dieter Walter
NRD

Peter Modos
Węgry

Jerzy Gruza
Polska

W.G.Ternioloski
ZSRR


JURY KONKURSU WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH

Geurgui Ganev

Bułgaria

Miguel Patterson
Kuba

Vaclav Zahradnik
Czechosłowacja

Henryk Debich
Polska

Takis Cambas
Grecja

Dariusz Retelski
Polska

Augusto Alguero
Hiszpania

Genadi Elecki
ZSRR

Armando Moreno
Jugosławia
 

UCZESTNICY KONKURSU ORGANIZACJI TELEWIZYJNYCH
 
Pierre Rapstad /Belgia
Gabriela Schaaf /Portugalia
Stefka Berova i Jordan Marchinkov /Bułgaria
Mirabella Dauer /Rumunia
Lenka Filipova /CSRS
Zsuzsa Cserhati /Węgry
Ritva Oksanen /Finlandia
Jak Joala /ZSRR
Red de San Luis /Hiszpania
Michael Hansen & "Nancies" /NRD
Abnia Linares /Kuba
Czesław Niemen /Polska
Chems /Maroko
 

UCZESTNICY KONKURSU WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH

Art Sullivan /Belgia
Black Lace /W.Brytania
Margarita Hranova /Bułgaria
Maruca /Hiszpania
Bob Van Dyke /Kanada
Christy Caro /Francja
Greger /Finlandia
Ted Gardestad /Szwecja
Brian Champman /Szwecja
Patti Boulaye /W.Brytania
Bessy /Grecja
Gaby Lang /Belgia
Petra Janu /CSRS
Hanna Banaszak /Polska


POZA KONKURSEM WYSTĄPILI


Boney M. RFN Billie Davis USA
Grace Kennedy W.Brytania Ałła Pugaczowa ZSRR
Andrzej Rosiewicz Polska Demis Roussos Grecja
Urszula Sipińska Polska Zbigniew Wodecki Polska


NAGRODY KONKURSU INTERWIZJI
Grand Prix Festiwalu Interwizji

Czesław Niemen Polska Nim przyjdzie wiosna Cz. Niemen, I.Iwaszkiewicz
Red De San Luis Hiszpania Toros a Mexico Juan Pardo
Zsuzsa Cserhati Węgry Kalonos szilveszter Matyas Varkonyi, Tibor Miklos
Jak Joala ZSRR Pedberu muzyku R.Paulus, A.Wozniesienski


NAGRODY KONKURSU WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH
Grand Prix de Disue

Bessy Grecja Polygram Ke ti den thadina, Ludzkie gadanie

1
Margarita Hronova /Balkanton /Bułgaria
„Oustrem"
„Kolorowe Jarmarki”
Patti Boulaye Polydor Ltd. W.Brytania
„You stepped into my live”

2
Christy Caro, Pathe Marconi /Francja
„L'hiver est le plus chaud”
„Kochać znaczy żyć”
Black Lace /EMI Ltd. /W.Brytania
„Mary Ann”
„Życie jest jakie jest”

3
Hanna Banaszak /Wifon /Polska
„Z biegiem lat”
„Don't get around much any more”


NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Przewodniczącego Komitetu ds. Radia i Telewizji
Michael Hansen (NRD)
Mirabella Daner (Rumunia)

Nagroda dziennikarzy
Lenka Filipova (CSRS)

Nagroda publiczności
Czesław Niemen (Polska)

ZAPOWIADALI
Irena Dziedzic
Jacek Bromski

GRAŁY
Orkiestra Rozrywkowa PR i Tv w Poznaniu
Orkiestra Taneczna Radia Berlin (NRD)
Grupa Wokalna Cantus (NRD)
Grupa Wokalna S-26 Pr i TV w Poznaniu

OPRAWA ARTYSTYCZNA
reżyseria i inscenizacja całości - Jerzy Gruza
kierownictwo muzyczne - Janusz Hojan
dyrygent - Zbigniew Górny
dyrygent NRD - Gunter Gollash
scenografia - Jerzy Boduch



Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy