Sopot Festival '78

II FESTIWAL INTERWIZJI SOPOT
23-26 sierpnia 1978

23 sierpnia 1978
I część - Konkurs Organizacji Telewizyjnych
II część - Konkurs Wytwórni Fonograficznych

24 sierpnia 1978
I część c.d. - Konkursu Organizacji Telewizyjnych
II część - c.d. Konkursu Wytwórni Fonograficznych

25 sierpnia 1978
I część - c.d. Konkursu Organizacji Telewizyjnych
II część - c.d. Konkursu Wytwórni Fonograficznych

26 sierpnia 1978
Koncert laureatów


JURY KONKURSU ORGANIZACJI TELEWIZYJNYCH

Atanas Kosev
Bułgaria

Zbigniew Napierała
Polska

Jiri Malasek
Czechosłowacja

Barbara Pietkiewicz
Polska

Jarmo Porola
Finlandia

Titus Muntenua
Rumunia

Alberto Vera
Kuba

Gabor Tancosh
Węgry

Jerzy Gruza
Polska

Stella I.Żolanowa
ZSRR


JURY KONKURSU WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH

Henri Seroka
Belgia

Henryk Debich
Polska

Guergini Ganev
Bułgaria

Dariusz Retelski
Polska

Taluis Cambos

Grecja

Erkan Ozerman
Turcja

Augusto Alguero
Hiszpania

Murad Kazmojew
ZSRR

Akio Yjima
Japonia


UCZESTNICY KONKURSU ORGANIZACJI TELEWIZYJNYCH 24 sierpnia 1978

Artysta /Kraj /Tytuł piosenki /Muzyka /słowa

Zespół 4PS /NRD /Nachtigall „Vogel sind auch wir“
F.Bartzsch, K.Demmler /F.Bartzsch, K.Demmler

Michaela Oancea /Rumunia /Scuzati “Drum de flori”
MH. Moculescu, M.Maximilian /M.Teicu, M.Dumbrava

Zespół Tonika /Bułgaria /Proszczanie „Lado Le”
S.Dimov, S.Gocev /S.Dimov, Z.Petrov

Lidia Stanisławska /Polska „Gwiazda nad Tobą”, „Oto”
W.Żukowska, J.J.Emir /W.Korcz, J.Pietrzak

Vaclav Neckar /CSRS /Patryk „Ten chleb je tvuj i muj”
O.Petrina, Z.Rytir /J.Brabec, M.Prostejowky

Ałła Pugaczowa /ZSRR „Wsio mogut koroli”, „90 sonet Szekspira”
B.Ryczkov, L.Dierbieniow /B.Gorbonos, S.Marshak


UCZESTNICY KONKURSU ORGANIZACJI TELEWIZYJNYCH 25 sierpnia 1978

Zespół Ikaros /Finlandia „Godbye bad times”,  „Tell me wy”
R.Karvonen, E.Lupari /A.Alaspa, H.Seppanen

Louise Forestier /Kanada „La saisie”, „Pour quoi charter”
F.Dompiere, L.Forestier /J.Perroa, L.Granger

Juan Erasmo Mochi /Hiszpania „Gitanito”, „Que hay en tu mirada”
J.E. Mochi /R.Marcusa, J.E.Mochi

Dagmar Frederic /NRD „Einen tag heb fur mich auf”, „Was halten sie vom tango“
M.Hansen, W.Tilgner /W.Kubiczek, K.Kersten

Judith Szucs /Węgry „When you're dancing with me”, „Egy apro vallomas”
A.Gabor, V.Varszegi /A.Gabor, V.Varszegi

Krzysztof Krawczyk /Polska „Jak minął dzień”, „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”
W.Trzciński, J.Kleyny /W.Trzciński, K.Krawczyk


UCZESTNICY WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH 24 sierpnia 1978

Ann Michel /Belgia /Winter „Memories” G.Slingheneyer, R.Ray-Daphone
Decibel Disneyland W.Wiński, M.Dudkiewicz
Yoshiko Kimura /Japonia /Memory M.Albert /RCA
Victor „Miłość jest jak niedziela” W.Karolak, M.CZubaszek
Roksana Babajan /ZSRR „Maja liubow” A.Żurbin, I.Reznik
Melodia Wpierwyj raz Wars, O.Tadzikasimow
Bonbon Finlandia Besame mucho C.Velasques, A.Oinonen
EMI Jak minął dzień W.Trzciński, J.Kleyny
Zbigniew Wodecki Polska Izolda Z.Wodecki, J.Terakowski
Polskie Nagrania Zacznij od Bacha Z.Wodecki, J.Terakowski
Maggie Ryder W.Brytania Don't play another love song M.Ryder
Polydor Just one tear P.Figiel, W.Jagielski

KONKURS WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH 25 sierpnia 1978
Zespół "Wir" NRD Wyspa dzieci J.Kruk, M.Dudkiewicz
Amiga De schlug die flamme W.Ziegler, F.Gertz
Rory Glock USA Sell out R.Block
Chrysalis Wymyśliłam Cię M.Zacharewicz, J.Zalewski
Randolf Rose RFN Dance my Spanisch lady A.Simone, S.Regal
Hansa music Pani, ty jesteś urocza J.Mikuła, J.Stanisławski
Yoshio Klimura Japonia Memory M.Albert
RCA Victor Miłość jest jak niedziela W.Karolak, M.CZubaszek
Pablo Santa Maria Kuba Sobran razones para amar Valladares, Quijano
Areito Ciudades y gente T.Skrzypczak, Krynicz
Domino W.Brytania Give me just a little beat of you heart Ch.Rainbow
EMI Record Ltd. Kolorowe jarmarki J.Laskowski, T.Ulicki


UCZESTNICY KONKURSU WYTWÓRNI FONOGRAFICZNEJ

Dream Express Belgia Mouse Music
Remy Saint - Marin Francja Pathe Marconi
Robert end Tzina Grecja Honogram

 

POZA KONKURSEM WYSTĄPILI

Helena Vondraćkova CSRS
Pussycat Holandia
Gary Brooker W.Brytania
Drupi Włochy
The Templations USA
Lew Lewczenko ZSRR
Maryla Rodowicz Polska
Irena Jarocka Polska
Andrzej Rosiewicz Polska

 

NAGRODY KONKURSU INTERWIZJI
Nagroda Grand Prix Festiwalu Interwizji 1978


Ałła Pugaczowa ZSRR Wsio mogut koroli

1
Vaclav Neckar /CSRS
„Ten chleb je twuj i muj”

2
Dagmar Frederic /NRD

„Was halten sie vom tango”

3
Lidia Stanisławska /Polska
„Gwiazdy nad Tobą”
 

NAGRODY KONKURS WYTWÓRNI FONOGRAFICZNYCH

Nagroda Grand Prix DE DIQUE
Express /Belgia /Mouse Music
„Just wonna dance with you”
„Od lat”

1
Dwa Plus Jeden /Polska / Wifon
„Windą do nieba”
„Ding dong”

2
Maggie Ryder /Wielka Brytania / Polydor
„Don't play another love song”
„Just one tear”

3
Rory Block /USA / Chrysalis
„Sell out”
„Wymyśliłam Cię”


NAGRODY SPECJALNE

Nagroda Przewodniczącego komitetu ds. Radia i Telewizji
Rumba Tres Hiszpania
duet Biesiedina-Taranienko ZSRR
Hana Zagorova CSRS

Nagroda dziennikarzy
Zbigniew Wodecki Polska

Nagroda publiczności
Dream Express Belgia

ZAPOWIADALI
Irena Dziedzic
Jacek Bromski

GRAŁY
Orkiestra czechosłowackiej Telewizji w Pradze pod dyrekcją Vaclava Zahradnika
Orkiestra Rozrywkowa PR i TV w Poznaniu
Grupy wokalne Gem i Luck z PR i TV w Poznaniu

OPRAWA ARTYSTYCZNA
reżyseria i inscenizacja Jerzy Gruza
współpraca reżyserska Zbigniew Czeski
reżyseria telewizyjna Jerzy Woźniak
dyrygent Zbigniew Górny
dyrygent CSRS Vaclav Zahradnik
scenografia Teresa Zygadlewicz, Jerzy Boduch
twórca plakatu i programu Edward Lutczyn



 


Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy