Sopot Festival '74

XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot
21-24 sierpnia 1974

21-22 sierpnia 1974 Dni płytowe

23 sierpnia 1974 Dzień polski

24 sierpnia 1974 Koncert laureatów

Redento Morejon
Kuba

Gerd Thumser
Austria

Nicolas Kuldijev
Bułgaria
 
Takis Cambas
Grecja

Sol Rabinovitz
USA

Stefan Nordin
Szwecja

Johan Gert Maijer
Holandia

Edgar Elian
Rumunia

Raimo Henriksson
EMI

Istvan Juhasz
Węgry

Michael Geoghegan
Irlandia

Alfi Kabiljo
Jugosławia

Hiroshi Miyagawa
Japonia

Ronald Bell
W.Brytania

Geofrey Everitt
W.Brytania

Igor Dmitriew
ZSRR

M.Skorik
ZSRR

Petras Milius
ZSRR

Andrzej Ikanowicz
Polska

Bogdan Jankowski
Polska

Witold Filler
Polska

Adam Sławiński
Polska

Marian Jurik
Czechosłowacja
 
Jiri Malasek
Czechosłowacja
 
Ricardo Singer
Hiszpania

Joseph Charles
Holandia

Paul Bonner
W.Brytania

Henryk Jabłoński
Polska

Zbigniew Adrjański
Polska

Antoni Paszkowski
Polska

Jirina Fikeziova
Czechosłowacja

Ingeborg Gotz
RFN

Lothar Klunter
NRD

Artysta, Kraj, Wytwórnia

Elizabeth de Gracia Kuba Areito
Andreas Hauff Austria Ariola
Christo Kidikov Bułgaria Balkanton
Elpida Grecja CBS
Chris Montez USA CBS
Scafell Pike Szwecja CBS-Cupol
Eva-Maria RFN Deutsche Gramophone Gesellschaft
Cherrie Vangelder-Smith Holandia Dureco
Marina Voica Rumunia Electrecord
Marion Finlandia EMI
Corvina Węgry Hungarton
Joe Cuddy Irlandia Irisch Records Factors
Radojka Jugosławia Jugoton
Akira Fuse Japonia King Records
Susha W.Brytania Liberty-United Artist
Mike Storey W.Brytania MAM Records
Siergiej Zacharow ZSRR Melodia-Moskwa
Sofia Rotaru ZSRR Melodia-Kijów
Nijole Szczjukajtje ZSRR Melodia-Wilno
Dwa Plus Jeden Polska Muza
Karol Duchoń CSRS Opus
Martha i Tena CSRS Panton
Fraser&Debold Kanada Perfect Circle Recordings
Euson Holandia Polydor
Daniel Valezquez Hiszpania Polydor
Paintbox W.Brytania Planet Records
Irena Jarocka Polska Pronit
Pavel Bartoń CSRS Supraphon
Anne Karin RFN Teldec
Hans - Jurgen Beyer NRD VEB Deutsche Schallplatten

 

POZA KONKURSEM WYSTĄPILI
Stan Borys Polska
Tamara Kucera ZSRR
Krzysztof Krawczyk Polska
Skaldowie Polska
Elżbieta Wojnowska Polska
Niemen Polska
Gerd-Michaels Choir NRD
Midle of the Road W.Brytania


DNI PŁYTOWE
Nagroda Grand Prix de disque - Sopot 1974

Wytwórnia EMI Finlandia za najbardziej interesującą propozycję repertuaru w wykonaniu Marion
wytwórnia Melodia-Moskwa Siergiej Zacharow ZSRR
wytwórnia Irisch Records Factors Irlandia Joe Cuddy Irlandia
wytwórnia King Records Akir Fuse Japonia

nagroda specjalna dla wytwórni CBS Chris Montez USA


DZIEŃ POLSKI


1
Scafell Pike Szwecja „Dzisiaj, jutro, zawsze”

2
Sofia Rotaru ZSRR „Ktoś”

3
Dwa Plus Jeden Polska „Kołysanka”

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda publiczności Irena Jarocka Pronit Polska
Nagroda fotoreporterów Elżbieta Dmoch z zespołu Dwa Plus Jeden Polska
Nagroda dziennikarzy Pavel Barton Supraphon Czechosłowacja

ZAPOWIADALI
Jacek Bromski
Wanda Neuman

GRAŁY
Orkiestra Polskiego radia i Telewizji pod dyrekcją Henryka Debicha
Zespoły: Skaldowie, Partita, Pro Contra

OPRAWA ARTYSTYCZNA

Inscenizacja całości
Jerzy Gruza

Kierownictwo muzyczne
Jerzy Miller
Dyrygent Henryk Debich

Scenografia
B.Rutkowski, W.Komorowski

ORGANIZATORZY
PAGART




 


Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy