Sopot Festival '71

XI Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot
26-29 sierpnia 1971

26 sierpnia 1971 Dzień międzynarodowy

27 sierpnia 1971 Dzień polski

28 sierpnia 1971 Dzień płytowy

29 sierpnia 1971 Koncert laureatów

JURY KONKURSU MIĘDZYNARODOWEGO

Danuta Baduszkowa
Polska

Joul Levi
Bułgaria

Corrado Bellini
Włochy

Erkki Melakoski
Finlandia

Fred Burkhardt
Wyspy Bahama

Claude Mercier
Kanada

Takis Cambas
Grecja

Aase Mathisen
Norwegia

Jiri Chilibec
Czechosłowacja

Derek Mills
W.Brytania

Mirosław Dąbrowski
Polska

Gerd Natchinsky
NRD

Jacek Dobierski
Polska

Robert Opratko
Austria

Michel Godart
Francja

Andrej Petrow
ZSRR

Gheorge Grigoriu
Rumunia

Louis Rey
Szwajcaria

Manuel Greenhill
USA

Jure Robeżnik
Jugosławia

Roman Heising
Polska

Kohichi Sugiyma
Japonia

Rene Ingelberts
Belgia

Rafael Somavilla
Kuba

Janine Knapper
Holandia

Marek Sart
Polska

Christine Kristoph
RFN

Tadeusz Urgacz
Polska

Jerzy Kleyny
Polska

Karoly Zsige
Węgry


JURY DNIA PŁYTOWEGO

Len Beadle
Wielka Brytania (Pye Record)

Collean C.Creedon
USA (A and M record)

Peter Czerny
NRD (Deutsche Schallpltten)

John Fiddy
Holandia (Phonogram)

Edgar Elian
Rumunia (Electrecord)

Francisco Fugueras
Hiszpania (Belter)

Machael Foth
RFN (Electrola)

Roland Hilda
Francja (Philips)

Ladislav Sip
Czechosłowacja (Supraphon)

Władysław Jakubowski
Polska

Tapani Karhu
Finlandia (Finnlevy)

Sirpa Kuoppamäki
Finlandia (JKC)

Andrej Karpow
ZSRR (Melodia)

Eugenio Morgantini
Włochy (RCA Italiana)

Esperanza Martinez
Hiszpania (Distrubuidorta Discografia)

Medardo Montero
Kuba (Areito)

Walther Richter
RFN (Intercord)

Wouter Van Roon
Holandia (Polydor)

Antonio Ribeiro
Portugalia (Polydor)

Alma Rusconi Marini
Włochy (Teledisco)

Rene Warner
Belgia (Hebra)

Władysław Słowiński
Polska (Polskie Nagrania)

 

DZIEŃ MIEDZYNARODOWY
26 sierpnia 1971

Artysta, Kraj

Angelica (Włochy)
Lenny Kuhr (Holandia)
Gerard Aubert (Szwajcaria)
Maria Kordianu (ZSRR)
Christyne Chartrand (Kanada)
Marisa (Chile)
Pacha Christova (Bułgaria)
Paul Moro (Węgry)
Clio Denarodou (Grecja)
Anne Karine Strom (Norwegia)
Milan Drobny (CSRS)
Zdzisława Sośnicka (Polska)
Emile Ford (Wyspy Bahama)
Angela Similea (Rumunia)
Maria Farah (Kuba)
Chris Smither (USA)
Michel Fugain (Francja)
Samantha (Belgia)
I George (Japonia)
Regina Thoss (NRD)
Samantha Jones (W.Brytania)
Freya Weghofer (Austria)
Jukka Kuoppamaki (Finlandia)
Elda Viler (Jugosławia)
Sue Kramer (RFN)
Adam Zwierz (Polska)


DZIEŃ PŁYTOWY
28 sierpnia 1971


Artysta, Kraj, Wytwórnia,
Tytuł piosenki, Muzyka, Słowa

Los Compaderes (Kuba), Areito,
"Guarapo pimienta y sal", R.Hierreze, R.Hierrezeuele
"No quero llanto" R.Hierrezuele, R.Hierrezuele

Mimi Farina, Tom Jans (USA) A and M,
"Carolina", T.Jans, T.Jans
"Madman" M.Farina, T.Jans

Rosalia (Hiszpania) Belter,
"Alquien" A.Alguero, A.Gijarro
"Siempre fuimos companeros" Alex, Donald

D.Frederic, S.Uhlenbrock (NRD) Deutsche Schallplatten DDR,
"Tanz in der somernacht" S.Uhlenbrock, W.Brandenstein
"Im goldenen herbst" S.Uhlenbrock, S.Uhlenbrock

Los Conco Musicales (Hiszpania)
"Voy a pinter los pardes con tu nombre" J.Borsany
"Palabritas" A.Sanchez Sousa

Michaea Mihai (Rumunia) Electrecord,
"Sub un petec de cer" A.Mandy, A.Mandy
"Nu mai citi" H.Mosculeus, M.Mihai

Christian Anders (NRF) Electrola,
"Geh nicht vorbei" J.Heuder, J.Relin
"Suranaika" Ch.Anders, Ch.Anders

Matti i Teppo (Finlandia) Finnlevy,
"Kissankultaa" M.Ruchonen, T.Valkama
"Kai viela mustat minut rerran" M.Ruchonen, Teppo

Eddy Pascal (Belgia) Hebra,
"Je suis amoureux" R.Varner, L.Barcy
"Ravenir" Eddy Pascal, J.Darlier

Reinchard Mey (NRF) Intercord,
"Ich bin aus jenem holze Geschnitzt" R.Mey, R.Mey
"Sie ist zu mir Zurückgekommen" R.Mey, R.Mey

Helana Katri (Finlandia) JKC,
"Kyyhkyset" J.Kuoppamaki, J.Kuoppamaki
"Minamuistan" mennytta aika J.Kuoppamaki, J.Kuoppamaki

Pieśniary (ZSRR) Melodia,

Claude Colas (Francja) Philips,
"Gengis khan" H.Cenni, C.Colas
"Ispa han" H.Cenni, C.Colas

Bonnie St.Claire (Holandia) Phonogram,
"I don't want to stand betwen them" P.Koelewijn, P.Koelewijn
"Mama" P.Koelewijn, P.Koelewijn

Euson (Holandia) Polydor,
"Both sides now" J.Mitchel, J.Mitchel
"Little green appels" B.Russel, B.Russel

Paul Connor (Portugalia) Polydor,
"Little sparrow" T.Saussy, T.Saussy
"I don't love you anymore" P.Connor, P.Connor

Jacke Lee (W.Brytania) Pye Records,
"One more mountain to climb" Greenfield-Sepaka
"Johny said come over" Greenfield-Sepaka

Claudia Baglioni (Włochy) RCA Italiana,
"Notte di Natale C.Baglioni, C.Baglioni
"E ci sei tu" A.Coggio, C.Baglioni

Vaclav Neckar (Czechosłowacja) Supraphon,
"dr. Dam di Dam" J.Neckar, Z.Rytir
"Gloria" P.Hapka, Z.Rytir

Tony Dallara (Włochy) Teledisc,
"Maria Luisa" Caprio-Dallara, Terzi
"La novia" Prieto, Mogol-Dallara

Novi Singers (Polska) Polskie Nagrania,
"Like a dream in the sky" B.Kawka, A.Więcko
"Rien neva plus" B.Kawka, A.Więcko

 

POZA KONKURSEM WYSTĄPILI

Jurij Gulajew (ZSRR)
Mina (Włochy)
Colin Scot (W.Brytania)
Nancy Wilson (USA)
Czerwone Gitary (Polska)


NAGRODY - DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY
Nagrody za dzieło

1
Samantha Jones "He mowes me" B.Wade, T.Cliff

2
Sue Kramer "Meine kleine welt" G.Noris, M.Mleinek

3
Zdzisława Sośnicka "Dom, który mam" M.Seweryn, J.Zalewski

NAGRODY - DZIEŃ POLSKI
Nagrody za interpretację

1
Pacha Christowa "Dziwny jest ten świat" Bułgaria

2
Lenny Kuhr "Wiera, Wiera czarne oczy miałaś" Holandia

3
Clio Denardou "O miłości o młodości" Grecja

NAGRODY - DZIEŃ PŁYTOWY
Nagroda Grand Prix de disque - Sopot 1971

"Nobody loves me" P.Connor, P. Connor Polydor
"I don't love you anymore" P.Connor, P.Connor Polydor

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda publiczności
Zdzisława Sośnicka (Polska)

Nagroda Agencji Autorskiej Regina
Thoss (NRD)

Nagroda dziennikarzy
Claudio Baglioni (Włochy)

Nagroda CRZZ za najlepsze wykonanie piosenki społecznie zaangażowanej
Maria Kordianu (ZSRR)

Nagroda czytelników Głosu Wybrzeża za przebój Sopot - 71
Zdzisława Sośnicka (Polska)

 

ZAPOWIADALI 
Janusz Budzyński
Elżbieta Dmochowski
Bogumiła Wander
Edyta Wojtczak
Maria Wróblewska
Wacław Przybylski



GRAŁY
Orkiestra Polskiego Radia i Telewizji pod dyrekcją Henryka Debicha
Zespół instrumentalny w składzie: Włodzimierz Nahorny, Władysław Jagiełło, Jacek Bednarek
Żeńskie zespoły wokalne: Filipinki, A vista
Dyrygowali: Henryk Debich, Ireneusz Wikarek, J.Foddy, M.Hoffman, S.Mayers, R.Orni, R.Somawilla, J.Siłantiew, G.Tamblay, P.Wright



OPRAWA ARTYSTYCZNA

Kierownictwo muzyczne
Andrzej Kurylewicz

Reżyseria i inscenizacja całości

Jerzy Gruza

Oprawa plastyczna
Waldemar Malinowski, Włodzimierz Komarski


ORGANIZATORZY
PAGART

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy