Sopot Festival '70

IV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Sopot
6-12 sierpnia 1964

6 sierpnia 1964 Eliminacje Polskie

12 sierpnia 1964 Dzień międzynarodowy

13 sierpnia 1964 Dzień polski

14 sierpnia 1964 Piosenka nie zna granic

Heikki Annala 
Finlandia 

Wojciech Maklakiewicz 
Polska

Kirosław Dąbrowski 
Polska 

Artur Międzyrzecki 
Polska

Paul van Dessel 
Belgia 

Takis Morakis 
Grecja

Miroslav Duchać 
CSRS 

Leo Parthe 
Austria

Gunnar Eide 
Norwegia 

Milenko Pecnik 

Jugosławia

Tamassy Zdenko 
Węgry 

Marcel Primault 
Monako

Witold Filler 
Polska 

Shabtai Petrushka 
Izrael

Pierre Gabaye 
Francja 

Nino Ravasini 
Włochy

Laurier Hebert 
Kanada 

Louis Rey - PRZEWODNICZY 
Szwajcaria

Martin Hattwig 
NRD 

Radu Serban 
Rumunia

Hubert Jacobse 
Holandia 

Borys Tierentiew 
ZSRR

Krzysztof Komeda 
Polska 

Lech Terpiłowski 
Polska

Günter Krenc 
RFN 

Szymon Zakrzewski 
Polska

Miltcho Leviev 
Bułgaria 

ELIMINACJE POLSKIE
6 sierpnia 1964

Artysta, Tytuł piosenki, Muzyka, Słowa


Witold Antkowiak "Czy pamiętasz ten dom" R. Zyliński, J. Dumnicka 
Witold Antkowiak "To właśnie ty, tylko ty" W. Piętowski, A. Tylczyński 
Bronisława Baranowska "Dziewczyna WOP-isty" L. Kozłowski, T. Śliwiak 
Bronisława Baranowska "Kirasjerzy" T. Dobrzański, T. Śliwiak 
Michej Burano "Syg-Sygedyr" M. Sart, J. Ficowski 
Ewa Demarczyk "Grande valse brillante" Z. Konieczny, J. Tuwim 
Fryderyka Elkana "Piosenka przedmieścia" J. Matuszkiewicz, J. Kondratowicz 
Fryderyka Elkana "Znad białych wydm" M. Sart, A. Tylczyński 
Anna German "Eurydyki tańczące" K. Gaertner, E. Rzemieniecka 
Marian Kawski "Spóźniony zmierzch" M. Sart, A. Tylczyński 
Krystyna Konarska "Nie ma już mojej miłości" J. Abratowski, J. Korczakowski 
Marta Kotowska "Nie twoje kroki" L. Kaszycki, T. Śliwiak 
Mira Kubasińska "Powtarzaj mi" J. Gert, B. Brok 
Halina Kunicka "Chłopcy z obcych mórz" R. Sielicki, A. Bianusz 
Halina Kunicka "Przyjdzie na to czas" W. Szpilman, K. Winkler 
Regina Pisarek "Nie powinnam wierzyć" W. Pietowski, J. Korczakowski 
Katarzyna Sobczyk "O mnie się nie martw" J. Krzeczek, K. Winkler 
Katarzyna Sobczyk "Ona ma dwadzieścia lat" M. Sart, J. Odrowąż 
Karin Stanek "Autostop" M. Święcicki, J. Głowacki 
Jadwiga Strzelecka "Z kim tak ci będzie źle jak ze mną?" R. Orłow, W. Młynarski 
Tadeusz Woźniakowski "Ballada bieszczadzka" M. Radzik, E. Fiszer 
Tadeusz Woźniakowski "Drugi brzeg" R. Sielicki, A. Bianusz


DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY
12 sierpnia 1964

Artysta, Kraj, Tytuł piosenki, Muzyka, Słowa


Alejandro Alagara (Meksyk) "Que bonita es mi terra" R.F. Gasson, R.F. Gasson 
Elsa Bertuzzi (Włochy) "O mio signore" E. Vianello, Mogol 
Frida Boccara (Monako) "Je suis venu de loin" J.P. Calvet, E. Mornay 
Lily Castel (Belgia) "Sinds je wegging" F. Engelen, L. Hendrix 
Johnny Christian (Anglia) "Blind Corner" S. Butcher, S. Cordell 
Nadia Constantopoulou (Grecja) "Je te remercie mon coeur" T. Morakis, N. Constantopoulou 
Constantin Draghici (Rumunia) "Esti dragoste meo" I. Vasilescu, C. Draghici 
Alvarah Gomez (Dominikana) "Saona" M. S. Acosta, L. Parthe 
Anna German (Polska) "Eurydyki tańczące" K. Gaertner, E. Rzemienicka 
Karel Gott (CSRS) "Monsieur Gaugin" D. Palka, P. Soltesz 
Laila Halme (Finlandia) "Sadun Sininen" E. Kosta, Saukki 
Dusan Jaksić (Jugosławia) "Ostisla sa lastama" D. Jaksić, W. Simić 
Pauline Julien (Kanada) "Jack Monloy" G. Vigneault, G. Vigneault 
Josif Kobzon (ZSRR) "Płynie Wołga" M. Fradkin, L. Oszanin 
Rene Kollo (NRF) "Wie von Wind werweht" J. Henke, P. Anton 
Bärbel Luni (Norwegia) "Naer det var egjen" W. Schikora, W. Schikora 
Margaretta Nicolova (Bułgaria) "Nous sommes de nouveau amoureux" M. Leviev, Wsiliew 
Roland Pitt (Austria) "Cartagena" A. Barsan - O.Toldi, L. Parthe 
Jessy Rameik (NRD) "Lied vom Abschied" F. Silver, R. Kerr 
Shirley (Holandia) "Draam an zee" B. Schalie, P. Goemans 
Anne Sylvestre (Szwajcaria) "Te souvients tu de la Seine" A. Sylvestre, A. Sylvestre 
Joan Toliver (USA) "Flowers" R. Bowers, C. Fonteine 
Yaffa Yarkoni (Izrael) "Flowers" D. Selzer, N. Scherif


DZIEŃ POLSKI
13 sierpnia 1964

Artysta, Kraj, Tytuł piosenki, Muzyka, Słowa


Alejandro Alagara (Meksyk) "Złota przystań" R. Zyliński, I. Dumnicka 
Elsa Bertuzzi (Włochy) "Dobra jest noc" M. Sart, H. Hubert 
Frida Boccara (Monako) "Odejdź smutku" M. Sart, J. Miller 
Esther Borja (Kuba) "Nim przyjdzie sen" R. Sielicki, R. Sadowski 
Lily Castel (Belgia) "Deszczowy koncert" Z. Karasiński, O. Oborska 
Johnny Christian (Anglia) "Bez ciebie mi źle" W. Szpilman, J. Jurandot 
Nadia Constantopoulou (Grecja) "To nie ja" W. Piętowski, A. Tylczyński 
Constantin Draghici (Rumunia) "Śnimy się sobie co noc" F. Leszczyńska, K. Kord 
Alvarah Gomez (Dominikana) "Szesnaście lat" R. Sielicki, M. Łebkowski - S. Werner 
Karel Gott (CSRS) "Kot teofil" S. Musiałowski, I. Grygolunas 
Laila Halme (Finlandia) "Piosenka prawdę ci powie" M. Sart, K. Kord 
Dusan Jaksić (Jugosławia) "To nie ja" W. Pietowski, A. Tylczyński 
Pauline Julien (Kanada) "Ożeń się Johnny" H. Klejne, T. Urgacz 
Josif Kobzon (ZSRR) "To nie ja" W. Pietowski, A. Tylczyński 
Rene Kollo (NRF) "Jutro będzie dobry dzień" Al Legro, B. Fiszer 
Bärbel Luni (Norwegia) "Baloniki" A. Markiewicz - T. Suchocki, T. Kubiak 
Margaretta Nicolova (Bułgaria) "Wszystko się liczy od ciebie" P. Leśnica, Z. Kaszkur - Z. Zapert 
Roland Pitt (Austria) "Baloniki" A. Markiewicz - T. Suchocki, T. Kubiak 
Jessy Rameik (NRD) "Jak ty nic nie rozumiesz" M. Sart, J. Jurandot 
Shirley (Holandia) "Czy ta pani tańczy twista" W. Pietowski, A. Tylczyński 
Anne Sylvestre (Szwajcaria) "Kochankowie z ulicy Kamiennej" W. Solarz, A. Osiecka 
Joan Toliver (USA) "Odejdź smutku" M. Sart, J. Miller 
Yaffa Yarkoni (Izrael) "Zwykła rzecz"


PIOSENKA NIE ZNA GRANIC
14 sierpnia 1964

Artysta, Kraj, Tytuł piosenki, Muzyka, Słowa


Alejandro Alagara (
Meksyk) "What Kind of Fool Am I" A. Newley, R. Bricusse 
Bronisława Baranowska (Polska) "Kirasjerzy' T. Dobrzański, T. Śliwiak 
Elsa Bertuzzi (Włochy) "Finche sara sara" N. Ravasini, G. Calabresse 
Frida Boccara (Monako) "Moon P". Gosser, H. Lorenc 
Esther Borja (Kuba) "Amada sombra" U. Montiel, U. Montiel 
Lily Castel (Belgia) "Love For Sale" C. Porter, B. Coureyr 
Johnny Christian (Anglia) "Teach Me Tonight" S. Zahn, G. de Paul 
Nadia Constantopoulou (Grecja) "Ou allez-vous monsieur" T. Morakis, N. Constantopoulou 
Constantin Draghici (Rumunia) "Amour, mon amour my love" G. Malgoni - Pinchi, B. Fallesi 
Karel Gott (CSRS) "Old Lucky Sun" D. Gilespie, Smith 
Laila Halme (Finlandia) "Whisper Not" B. Golson, N. Johansson 
Dusan Jaksić (Jugosławia) "Amico" Hilliard, D. Bachrach 
Pauline Julien (Kanada) "Chanson de Barbara" K. Veil, B. Brecht 
Josif Kobzon (ZSRR) "Dziewuszki tancujut na pałubie" A. Pachmutowa, S. Griebiennikow - N. Dobronrawow 
Rene Kollo (NRD) "Ebb Tide" R. Maxwell, T. Robbins 
Bärbel Luni (Norwegia) "Goody Goody" M. Malneck, I. Mercer 
Margaretta Nicolova (Bułgaria) "Piesnia o arlekinie" Ziro 
Roland Pitt (Austria) "Blumenfest in Taormina" O. Barsan - O. Toldi, L. Parthe 
Jessy Rameik (NRD) "Das Lied von den Rosen und Träumen" W. Schöne, J. Hamburger 
Shirley (Holandia) "Bitte geh" G. Mira 
Katarzyna Sobczyk
 (Polska) "Biedroneczki są w kropeczki" A. Markiewicz - A. Feill, A. Tur 
Anne Sylvestre (Szwajcaria) "La femme du vent" A. Sylvestre, A. Sylvestre 
Joan Toliver (USA) "When The Sun Comes Out" R. Bowers 
Yaffa Yarkoni (Izrael) "Halelou) I. Roman, Y. Zarrai


NAGRODY - ELIMINACJA POLSKA
Nagrody za dzieło

1
"Eurydyki tańczące" - Anna German 
Katarzyna Gaertner, Ewa Rzemieniecka 


"Grande valse brillante" -  Ewa Demarczyk
Zygmunt Konieczny, Julian Tuwin 


"Dziewczyna WOP-isty" -  Bronisława Baranowska 
Leopold Kozłowski, Tadeusz Śliwiak

 

NAGRODY - DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY
Nagrody za dzieło


"Je te remercie mon coeur" -  Nadia Constantopoulou 
Grecja 
Takis Morakis, Nadia Constantopoulou 


"Jack Monloy" -  Pauline Julien 
Kanada 
Gilles Vigneault, Gilles Vigneault 


"Eurydyki tańczące" -  Anna German
Polska 
Katarzyna Gaertner, Ewa Rzemieniecka 


"Draam aan zee" -  Shirley 
Holandia
D. Schalie, Peter Goemans 

"Te souviens tu de la Seine" -  Anne Sylvestre 
Szwajcaria 
Franz Engelen, Anne Sylvestre 


"Sinds je wegging" - Lily Castel 
Belgia 
Franz Engelen, Lode Hendrix 

"Je suis venu de loin" -  Frida Boccara 
Monako 
Jean-Pierre Calvet, Eddie Mornay

 

NAGRODY - DZIEŃ POLSKI
Nagrody za interpretację

1
"Złota przystań" -  Alejandro Algara 
Meksyk 
muz.: Romuald Żyliński, sł. polskie: Jadwiga Dumnicka, tł.: Miguel Pous 


"Deszczowy koncert" -  Lily Castel 
Belgia 
muz.: Zygmunt Karasiński, sł. polskie: Ola Oborska, sł. franc.: Franz Engelen 

"Odejdź smutku" - Joan Toliver 
USA 
muz.: M.Sart, sł.polskie: J.Miller, sł.angielskie:R.Buzek 


"Bez ciebie mi źle" - Johnny Christian 
Anglia 
muz.: W.Szpilman, sł.polskie:J.Jurandot, sł.angielskie:R.Buzek 

"Kot Teofi" -l Karel Gott 
CSRS 
muz.:S.Musiałowski, sł. I.Grygolunas 

"Wszystko się liczy od ciebie" -  Margretta 
Bułgaria 
muz.:P.Leśnica, sł.polskie:Z.Zapert, sł.francuskie:H.Rostworowski

 

NAGRODY SPECJALNE

Nagroda ZAKR 

"Płynie Wołga" - Kobzon 
ZSRR 
muz. M.Fradkin, sł.:L.Oszanin

"Flowers" - Joan Toliwer 
USA 
muz.:R.Bowers, sł.:C.Fonteine 
 

NAGRODA ŚWIATOWEJ FEDERACJI MŁODZIEŻY DEMOKRATYCZNEJ 
"Czy pamietasz ten dom" - Witold Antkowiak 
Polska 
muz.:R.Żyliński, sł.J.Horman

ZAPOWIADALI 
Elżbieta Czyżewska 
Lucjan Kydryński


GRAŁY ORKIESTRY POLSKIEGO RADIA 
Symfoniczna pod dyrekcją Stefana Rachonia 
Jazzowa pod dyrekcją Andrzeja Kurylewicza 
oraz Czerwono-Czarni 

ORGANIZATORZY: 
Kierownictwo muzyczne - Mirosław Dąbrowski, Adam Wiernik, Tadeusz Wysocki 
Oprawa plastyczna - Janusz Zygadlewicz 
Reżyseria - Jerzy Gruza 



 


Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy