Sopot Festival '67

VII Międzynarodowy Festiwal Piosenki w Sopocie

17-20 sierpnia 1967

17 sierpnia 1967 Dzień międzynarodowy

18 sierpnia 1967 Dzień polski

19 sierpnia 1967 Piosenka nie zna granic

20 sierpnia 196 Dzień płytowy

JURY KONKURSU MIĘDZYNARODOWEGO

Heiki Annala 
Finlandia

Paul Gyongy 
Węgry

Takis Athineaos 
Grecja 

Laurier Hebert 

Kanada

Kenneth Baynes 
W.Brytania 

Roman Heising
Polska

Arne Bendiksen 
Norwegia 

Vladislaw Jambor 
Jugosławia

Henryk Bieniewski 
Polska 

Wolfgang Kahne 
NRD

Taoufik Bougudir 
Tunis
 
Eric Krans 
Holandia

Les Carlton 
Barbados 

Gunter Krenz 
RFN

John Cassar 

Malta 

Andrzej Kurylewicz 
Polska

Mirosław Dąbrowski
Polska
 
Ole Mortensen 
Dania

Jacek Dobierski 
Polska 

Claude Pecheral 
Monaco

Benzion Eliezer 
Bułgaria 

Andrzej Pietrow 
ZSRR

Guy Erismann 
Francja 

Kevin Roche 
Irlandia

Witold Filler 
Polska 

Michał Rusinek 
Polska

Vincente Garrido 
Meksyk 

Radu Serban 
Rumunia

Gust Graas 
Luksemburg 

Rafael Somavilla 
Kuba

Ludevid Stassel 
CSRS

Geo Voumard 
Szwajcaria

Carl de Groff 
Austria 



JURY DNIA PŁYTOWEGO

Otto Delmer 
RFN (Polydor)

Konstantin Karapetrov 
Bułgaria (Balkanton)

Francoise Lo 
Francja (CBS)

Jiro Millonig 
CSRS (Supraphon)

Artur Mogull 
USA (Folkways)

Ryszard Siedlicki 
Polska (Polskie Nagrania)

Jaap Stamer 
Holandia (Phonogram)

Davorin Żupanic 
Jugosławia (ORTB Records)

DZIEŃ MIĘDZYNARODOWY
17 sierpnia 1967


Artysta, Kraj, Tytuł piosenki, Muzyka, Słowa

Donia Badea (Rumunia) "De ce Paris triste" R.Oschanitzky, C.Cirjan
Chris Baldo (Luxemburg) "Quand vastu venir" C.Lertesche, D.Hortis
Gerda Bendorf (Austria) "Friedlandia" O.Pauling, O.Pauling
Gjuli Czoheli (ZSRR) "Muzyka" M.Tariwerdiew, W.Orłow
Trea Dobbs (Holandia) "Hier in mijn hart" P.Koelewijn, P.Koelewijn
Jacqueline Dulac (Francja) "Venise sous la neige" F.Lai, M.Senlis
Emilhenco (Monaco) "C'est plus fort que moi" Emilhenco, Emilhenco
Nour Fawzi (Tunis) "L'enfant" J.De Seza, J.Cutila
Jorge Fernandez (Meksyk) "Coincidencia" V.Garrido, V.Garrido
MarianneGeseney (Szwajcaria) "Comme autrefois" M.Geseney, M.Geseney
Zafir Hadżimanov (Jugosławia) "Ni toi ni moi" A.Dedic, A.Dedic
Vern Harocout (Barbados) "Barbadian woman" E.Straker, E.Straker
Laila Kinnunen (Finlandia) "En saa" E.Linnavalli, J.Vainio
Janos Koos (Węgry) "I do not give it to you" A.Bagya, G.G. Denes
Karin Kroog (Norwegia) "Hvem har sagt fegsavner deg" A.Bendiksen, A.Bendiksen
Donald Lautrec (Kanada) "La Manic" G.Dor, G.Dor
Pilar Moraguez (Kuba) "La guantanamera" J.Fernandez, J.Marti
Mimi Nicolova (Bułgaria) "A memory from last summer" I.Staykov, Z.Petrov
Diclie Rock (Irlandia) "Our love will stay" J.Bayle, V.Joyce
Sam Sander (ZRA) "Enta hobbi" A.Y.Mouradian, A.Y.Mouradian
Christel Schulze (NRD) "Liebste die welt ist so" K.Schnieder, J.Gerlach
Gertrud Spliid (Dania) "Nu" O.Francker, U.Ravnboll
 

DZIEŃ POLSKI
18 sierpnia 1967

Artysta, Kraj, Tytuł piosenki, Muzyka, Słowa

Doina Badea (Rumunia) "A kiedy wszystko zgaśnie" K.Gaertner, J.Kulmowa
Chris Baldo (Luxemburg) "Nostalgia" Skorupka, J.Miller
Gerda Bewrndorf (Austria) "Powrócisz tu" P.Figiel, J.Kondratowicz
Gjuli Czocheli (ZSRR) "S.O.S". J.Wasowski, Przybora
Trea Dobbs (Holandia) "Co będzie za żelazną bramą" Abratowski, St.Werner
Jaqueline Dulac (Francja) "Doliny w kwiatach" A.Skorupka, Z.Sieradzka
Emilhenco (Monaco) "Boje się twojej miłości" E.Czerny, Zapert, Kondratowicz
Nour Fawzi (Tunis) "My znaczyło kiedyś ja i ty" A.Skorupka, A.Bianusz
Jorge Fernandez (Meksyk) "Nie chodź ta ulicą" L.Kaszycki, T.Śliwiak
Marianne Gesseney (Szwajcaria) "Nie mów jaką przyjdziesz drogą" R.Orłow, W.Młynarski
Zafir Hadżimanov (Jugosławia) "Powrócisz tu" P.Figiel, J.Kondratowicz
Vern Harcourt (Barbados) "Nikt nie odbierze mi ciebie" J.Gert, T.Śliwiak
Laila Kinnunen (Finlandia) "A kiedy wszystko zgaśnie" K.Gaertner, J.Kulmowa
Janos Koos (Węgry) "My znaczyło niegdyś ja i ty" A.Skorupka, A.Bianusz
Karin Kroog (Norwegia) "Powrócisz tu" P.Figiel, J.Kondratowicz
Donald Lautrec (Kanada) "To już nie raz" R.Orłow, J.Korczakowski
Pilar Moraguez (Kuba) "Pierwszy raz" A.Korzyński, E.Fiszer
Mimi Nicolova (Bułgaria) "To nie to" H.Czyż, H.Kołaczkowska
Dickie Rock (Irlandia) "Tak daleko już jesteśmy" S.Rembowski, R.Sadowska
Sam Sander (ZRA) "Wszędzie są Don Kichoci" K.Sadowski, A.Kudelski
Christel Schulze (NRD) "Nie mów jaką przyjdziesz drogą" R.Orłow, W.Młynarski
Gertrud Spliid (Dania) "Nie budźcie mnie" J.Wasowski, J.Przybora
Jannie Marden (W.Brytania) "Co z nami zrobi świat" L.Kaszycki, T.Śliwak
 

PIOSENKA NIE ZNA GRANIC
19 sierpnia 1967

Artysta, Kraj, Tytuł piosenki, Muzyka, Słowa

Doina Badea (Rumunia) "Voltului" pieśń ludowa, D.Badea
Chris Baldo (Luxemburg) "Ich bin bicht schuldan deinentranen" Ch.Bruhl, G.Loose
Gerda Bewrndorf (Austria) The minute waltz F.Chopin, L.O.Kun
Gjuli Czocheli (ZSRR) "Na swidanie" G.Cabadze, G.Dżaparidze
Trea Dobbs (Holandia) "It's all right with me" C.Porter, C.Porter
Jaqueline Dulac (Francja) "Ceux de Varsovie" E.Adamis, E.Adamis
Emilhenco (Monaco) "Pardonne" Emilhenco, Emilhenco
Nour Fawzi (Tunis) "Ma mie" N.Fawzi, N.Fawzi
Jorge Fernandez (Meksyk) "Yo sin ti" M.Castro, M.Castro
Marianne Gesseney (Szwajcaria) "L'envoute" M.Gessenry, R.Edouard
Zafir Hadżimanov (Jugosławia) "Tamara" C.Metikos, A.Dedic
Vern Harcourt (Barbados) "It was a very goods year" Aidan Mc Cally
Laila Kinnunen (Finlandia) "Lauluni" R.Lehtinen, R.Lehtinen
Janos Koos (Węgry) "This love is defferent" A.Bagya, G.D.Denes
Karin Kroog (Norwegia) "In your arms" B.Colbourn, B.Colbourn
Donald Lautrec (Kanada) "Je te l'avis bien dit" S.Venne, S.Venne
Pilar Moraguez (Kuba) "Fuera del mundo" S.Santana, S.Santana
Mimi Nicolova (Bułgaria) "Piosenka dla Beaty" S.Musiałowski, J.Krynicz
Dickie Rock (Irlandia) "Fly me to the moon" B.Howard, B.Howard
Sam Sander (ZRA) "Good bye my love" A.Y.Mouradian, A.Y.Mouradian
Christel Schulze (NRD) "Summertime" G.Gerschwin, G.Gerschwin
Gertrud Spliid (Dania) "serenas complaint' G.Gerschwin, Du Bosse Heyward

DZIEŃ PŁYTOWY
20 sierpnia 1967

Artysta, Kraj,(Wytwórnia), Tytuł piosenki ,Muzyka, słowa

Claude Celler (Francja - Disc AZ) "Le mind at la canelle" C.Celler, C.Celler
Claude Celler (Francja - Disc AZ) "Quand on si Marierel" C.Celler, C.Celler
Zlatko Golubovic (Jugosławia - ORTB) "Nisam prosjak ljubavi" Z.Golubovic, Z.Golubovic
Zlatko Golubovic (Jugosławia - ORTB) "Sam" Z.Golubovic, Z.Golubovic
Renate Kern (RFN - Polydor) "Lass den dummen kummer" W.Last, G.Loose
Renate Kern (RFN - Polydor) "Du bist meine liebe" W.Last, G.Loose
Frank Schoebel (NRD - Amiga) "So wie wir zwei" F.Schoeber, F.Schoeber
Frank Schoebel (NRD - Amiga) "Liebe mich so wie dein herz es mag" D.Schneider, F.Schoeber
Eva Pilarova (CSRS - Supraphon) "Requiem" O.Bohuslav, J.Schneider
Eva Pilarova (CSRS - Supraphon) "Night and day" Cole Porter
Omara Portuondo (Kuba - Areito) "Y solo tu yo" Piloto Y Vera, Piloto Y Vera
Omara Portuondo (Kuba - Areito) "Al azar" J.Marquez, J.Marquez
Kiril Semov (Bułgaria - Balkanton) "Ma chanson mon amour" J.Tzankov, D.Vassiliev
Kiril Semov (Bułgaria - Balkanton) "Vita mia Randazzo", Veinstein Barberis
Yves Simon (Francja - Philips) "Ie nouveau monde" Y.Simon, Y.Simon
Yves Simon (Francja - Philips) "Septembre" Y.Simon, Y. Simon
Dan Spataru (Rumunia - Electrecord) "Te asteapta un om" I.Cristinoui, M.Dumbrava
Dan Spataru (Rumunia - Electrecord) "Vita mia" Randazzo, Weinstein Barberis
Therese Steinmetz (Holandia - Phonogram) "Speel het spel" C.Porter, C.Porter
Therese Steinmetz (Holandia - Phonogram) "So in love" P. Louka, Gerrit den Barber
Czesław Niemen (Polska - Polskie Nagrania) "Dziwny jest ten świat" Cz. Niemen, Cz. Niemen
Czesław Niemen (Polska - Polskie Nagrania) "Sen o Warszawie" Cz.Niemen, Cz.Niemen
Jerzy Połomski (Polska - Polskie Nagrania) "Cała sala śpiewa z nami" Rzeczkowska, Stanisławski
Jerzy Połomski (Polska - Polskie Nagrania) "Ściany mają uszy" J.Abratowski, E.Fiszer
Łucja Prus (Polska -Polskie Nagrania) "Odro rzeko" E.Pałasz, E.Fiszer
Urszula Sipińska (Polska - Polskie Nagrania) "Zapomniałam" Korniszewska, U.Sipińska

NAGRODY

Nagrody za dzieło

1 Po prostu jestem Dana Lerska Polska A.Sławiński, W.Młynarski

2 De ce Paris triste Doina Badea Rumunia R.Ośchanitsky, C.Cijran

3 La manic Donald Lautrec Kanada G.Dor, G.Dor

NAGRODY - DZIEŃ POLSKI

Nagrody za interpretację

1 Gjuli Czocheli ZSRR S.O.S. pios. w j. rosyjskim J.Przybora, J.Wasowski

2 Jannie Marden W.Brytania Co z nami zrobi świat pios. w j. angielskim L.Kaszycki, T.Śliwiak

3 Jaqueline Dulac Francja Dolina w kwiatch pios. w j. francuskim A.Skorpuka, W.Sieradzka

NAGRODY - DZIEŃ PŁYTOWY

Nagroda Grand Prix de disque - Sopot 1967

Eva Pilarova CSRS Requiem Supraphon B.Ondracek, J.Schneider

NAGRODA SPECJALNA

Nagroda dziennikarzy

Leonda USA

ZAPOWIADALI

Lucyna Winnicka
Lucjan Kydryński

GRAŁY

Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji
pod dyrekcją Henryka Debicha

OPRAWA ARTYSTYCZNA

Kierownictwo muzyczne - Adam Wiernik

Inscenizacja całości - Janusz Rzeszewski

Oprawa plastyczna - Teresa i Janusz Zygadlewiczowie

PATRONAT - PAGART


Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy