Hanna Banaszak i przyjaciele osób z autyzmem

HANNA BANASZAK I PRZYJACIELE OSÓB Z AUTYZMEM
KONCERT CHARYTATYWNY

Hanna Banszak
Andre Hubner-Ochodlo
Beata Bartelik
Renata Irsa
Kacper Fułek

25 listopada 2017, godz. 18.00
Sala Koncertowa PFK Sopot, Opera Leśna

Fundacja Dom Rain Mana zaprasza na Koncert Charytatywny na rzecz budowy domu dla osób z autyzmem na farmie Kwiekach. W Koncercie wezmą udział : Hanna Banaszak, Andre Hubner-Ochodlo,  Beata Bartelik , Kacper Fułek i Renata Irsa.

Hanna Banaszak – artystka o wyjątkowym glosie, jest  doskonałą piosenkarką, wokalistką jazzową, znaną m.in. z takich przebojów jak: „W moim magicznym domu”, „Samba przed rozstaniem”, „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia”.  Na stałe współpracuje z czołówką polskich twórców. Należą do nich: Jerzy Satanowski, Jan „Kanty” Pawluśkiewicz, Janusz Strobel, Zbigniew Preisner, Józef Baran i inni. Wokalistka brała udział w wielu koncertach. Poza licznymi występami w Polsce, prezentowała się w Japonii, Stanach Zjednoczonych, Belgii, Holandii, Niemczech, Portugalii, Wielkiej Brytanii, Rosji, Kanadzie, na Malcie etc...
Hanna Banaszak w swym artystycznym dorobku, posiada liczne nagrody i wyróżnienia. Minister Kultury i Sztuki uhonorował ją medalem Gloria Artis. Jest posiadaczką statuetek: Victora, Kreatora, Bursztynowego Słowika, Prometeusza etc..., a także laureatką kilku nagród festiwalowych. W 2013 roku od Polskiego Radia otrzymała prestiżową nagrodę za dotychczasowy dorobek – tzw. Honorowy Złoty Mikrofon.  Co roku występuje podczas Lata Teatralnego w sopockim Teatrem Atelier.

 

Andre Hubner-Ochodlo  - aktor, reżyser teatralny, pieśniarz niemieckiego pochodzenia. Popularyzator kultury jidysz, założyciel i dyrektor Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie, inicjator sopockiego festiwalu Lato Teatralne, dyrektor Międzynarodowych Spotkań z Kulturą Żydowską. Jest jednym z bardziej znanych wykonawców pieśni jidysz w Polsce, stale koncertującym w Europie i na świecie (m.in. na Węgrzech, Białorusi, w Szwecji, USA, Kanadzie i Izraelu). Śpiewa także po polsku, m.in. piosenki Agnieszki Osieckiej.

 

Beata Bartelik W połowie lat 80. wylansowała przebój „Sen na pogodne dni”, z którym wystąpiła na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w 1987 roku. Wiele lat śpiewała muzykę folk-rockową w takich zespołach jak Krewni I Znajomi Królika, Smugglers i Szela. Ważne miejsce na jej drodze muzycznej zajmuje kobiecy
zespół VibrasoniQ. Dziś muzyczne fascynacje Beaty Barteli oscylują między bluesem, swingiem i nastrojową bossanową.

 

Renata Irsa jest absolwentką Akademii Muzycznej. Wojciech Mann zaprezentował jej utwory słuchaczom radiowej Trójki i tak pochlebnie się o nich wypowiedział, że ich autorka postanowiła wydać swoje kompozycje na płycie. Zapowiedziany jest koncert artystki  w trójkowym Studio Agnieszki Osieckiej.

Kacper Fułek - pianista, kompozytor, tekściarz, wokalista. Łączy w swoim stylu różne gatunki muzyczne, takie jak RnB, rock, poezja śpiewana, folk), a cudze utwory przenosi w zupełnie inne światy. Inspiracje czerpie z życia. Zazwyczaj wystarczy mu pianino i głos, ale lubi się również bawić muzyką i mieszać style.  Na naszym koncercie zaprezentuje swoją własną kompozycje, ale także wystąpi jako akompaniator Renaty Irsy.

Artyści zagrają koncert na rzecz budowy Domu Rain Mana dla osób z autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/Czerska, gdzie Fundacja Dom Rain Mana własną ziemię (8,5 ha).

Fundacja Dom Rain Mana jest Organizacją Pożytku Publicznego, od jedenastu lat włącza się w nurt pomocy osobom z autyzmem i ich rodzinom poprzez organizowanie szkoleń i konferencji, wydawanie pisma AUTYZM i integrowanie środowiska. Dalekosiężnym celem fundacji jest stworzenie na wiejskiej farmie Centrum Pomocy dla osób z autyzmem - Dom Rain Mana.
Obecnie przygotowany jest projekt domu, są doprowadzone media, zbierane są pieniądze na budowę domu, w którym będą mogły żyć osoby z autyzmem, gdy zabraknie ich rodziców.
Zanim powstanie dom co roku fundacja organizuje w Kwiekach integracyjne pikniki, które gromadzą przy wspólnym ognisku i zabawach miejscową społeczność i podopiecznych fundacji i ich rodziców.

Więcej informacji o Fundacji Dom Rain Mana i o autyzmie na www.domrainmana.pl i fb https://www.facebook.com/domrainmana/

W czasie koncertu odbędzie się aukcja charytatywna obrazów i grafik trójmiejskich artystów na rzecz budowy Domu dla Osób z Autyzmem na farmie we wsi Kwieki k/ Czerska.

Organizator: Fundacja Dom Rain Mana www.domrainmana.pl
Partner: BART i Opera Leśna,
Patron Honorowy: Wojewoda Pomorski  Dariusz Drelich

Patronat medialny: Radio Gdańsk i Trojmiasto.pl 

Wystąpili w Operze Leśnej

Animals
Anna Maria Jopek
Czesław Mozil
Edyta Górniak
Elton John
Grzegorz Markowski
Jethro Tull
Kayah
Lionel Richie
Maria Peszek
Paul Anka
Whitney Houston
Zakopower

Dla biznesu

Klub "Pod Sceną" (kopiuj)

Dla prasy